Soru Ortam Ölçümleri Hakkında

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Aslı Gür tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Aslı Gür

  Aslı Gür TÜİSAG Üyesi  çalıştığımız firmalarda yaptırmak istediğimiz ortam ölçümleri TÜRKAK tarafından yetkilendirilmiş kurum olmak zorundadır diye biliyorum.Ancak piyasadayurtdışı denkliği olan firmalarda bu işi yapıyorlarmış onların belgeleride kabul oluyormu bilen varmı


   
 2. Soran Adam Hasan

  Soran Adam Hasan TÜİSAG Üyesi

  Evet doğru biliyorsun. Yavaş Yavaş herşeyde akredite olma zorunluluğu getirecekler ve TÜRKAK onayı olmadan hiçbirşey yapılamayacak gibi duruyor. Buda devletin kasasına yeterince para gireceği anlamına geliyor. yurtdışındaki firmalardan da yapanlar var doğru söylüyorsunuz onlarında bildiğim kadarı ile uluslararası denklikleri var.

   
 3. Aslı Gür

  Aslı Gür TÜİSAG Üyesi


  Bu yurtdışı denkliği olan firmalar TÜRKAK dan yetki almadan yapamıyorlar sanırım belgelendirmeyi.Hala araştırıyorum .

     

   
 4. Soran Adam Hasan

  Soran Adam Hasan TÜİSAG Üyesi

  Şu anda yapabiliyor olabilirler fakat bu akredite olma zorunluluğu getirildiği için onlar için ayrı bir yol izlenebilir. Sonuçta biz 6331 ile ilgili kanun ve yönetmelikler avrupa birliği'ne uygun olarak çıkardık. Bu firmaların bir çoğu bu konuda zaten çok iyiler ve konuya çok daha hakimler diye düşünerekten onlarda ayrı bir yol izleniyor olabilir. Söz konusu akredite olmak için binlerce para aldığı için TÜRKAK , sırf bu iş para içinse kimseyi farklı görmeden aynı uygulamayı yapıyor olabilirler. Herşey maalesef bir şekilde paraya dayanıyor.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica