Haber Orman Köylüsü Ve Işçilerine Eğitim - Eskişehir

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Orman Köylüsü ve İşçilerine Eğitim

  1.jpg

  Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, ormandaki üretim işlerinde çalışan orman köylülerine ve işçilere yönelik başlatılan ve 56 saat sürecek olan eğitimin teorik bölümü başladı.

  2.jpg

  İlk olarak başlatılan “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü” seminerine, orman köylerinden 40 kişi katıldı. 24 saatlik bölümünde, İş Sağlığı ve İş Güvenliği konularının anlatıldığı seminerin kalan bölümünde de “İleri Düzeyde Ağaç Kesme ve Boylama Teknikleri” anlatılacak. Seminerin sonunda da Kalabak ormanlarında bir tatbikat gerçekleştirilecek.

  3.jpg

  Seminerin bir bölümüne katılan Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, çevresel fonksiyonlarının yanında ağacın aynı zamanda ekonomik bir değer olduğuna değinerek “Üretim işinde çalışan işçilerimiz ve orman köylülerimiz kesilen bir ağaçtan en verimli şekilde ürün almayı bilmeli. Aynı zamanda kesim sırasında önce can güvenliğini emniyete almayı öğrenmeli. Olası iş kazalarının önüne geçilmeli” dedi.

  4.jpg

  Seminerde arazide giyilecek koruyucu iş elbiseleri ve araçları da tanıtıldı. Seminerin sonunda köylülere birer sertifika da verileceği belirtildi.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica