Haber - Orman Işçilerine Arazi Tatbikatı Yapıldı - Giresun | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Orman Işçilerine Arazi Tatbikatı Yapıldı - Giresun

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi



  Orman İşçilerine Arazi Tatbikatı Yapıldı

  1.jpg

  Giresun’da bulunan ormanlık alanda orman işçilerine ve köylülere üretim tatbikatı ve semineri yapıldı.

  Tatbikata, Giresun Orman Bölge Müdürlüğü'nün işletme müdürleri, yardımcıları, şefleri, orman muhafaza memurları ve üretimde çalışan köylüler katıldı. Tatbikatta iş güvenliği, kesme, kabuk soyma, sınıflandırma konuları işlendi.

  Tatbikatta arazi şartlarında her türlü tehlikeye açık bir ortamda çalışıldığı belirtilerek, orman işinde çalışan ekiplerin iş güvenliği tedbirlerini aldıktan sonra işe başlamaları, korucu kask, gözlük, eldiven, dizlik takmalarının bir gün hayatlarını kurtarabileceği belirtildi.

  Kesilen ağaçların en iyi şekilde ekonomiye kazandırılması gerektiği ifade edilen eğitim tatbikatında piyasada en rağbet gören ürünün tel direk ve tomruk olduğunu, bu milli serveti koruyarak, çoğaltmak ve değerlendirmenin herkesin görevi olduğunu anlatıldı.

  İş güvenliği ve işçi sağlığından sonra tatbiki birkaç ağaç kesilerek bunun üzerinde kesme tekniği, devirme tekniği, budama, kabuk soyma, sınıflandırma gibi konular anlatıldı.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica