Haber - Orman Işçileri Yangında Etkin Mücadele Ve Iş Güvenliği Hakkında Bilgilendirildi - Antalya | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Orman Işçileri Yangında Etkin Mücadele Ve Iş Güvenliği Hakkında Bilgilendirildi - Antalya

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Orman İşçileri Yangında Etkin Mücadele ve İş Güvenliği Hakkında Bilgilendirildi

  1.jpg

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde orman çalışanları, orman yangınlarında etkin mücadele, can ve iş güvenliği konularında bilgilendirildi. Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü ve Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (HEM) Orman Yangınları ve iş sağlığı güvenliği Projesi kapsamında 56 saatlik kurs düzenlendi. Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan kursa 89 orman çalışanı katıldı. Kurs bitiminde yapılan sınavda başarılı olan orman çalışanlarına iş sağlığı güvenliği sertifikası verileceği ifade edildi. Kursu Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'nden A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı orman mühendisi Zeki Tuncer ile orman mühendisleri Hüseyin Şahin, Aytekin Deniz, Özgür Gümüş ve Ramazan Öztürk veriyor.

  İş güvenliği uzmanı ve orman mühendisi Tuncer, "Kursumuz 20 Ekimde başladı bugün 30 Ekim'de son bulacak. 10 günlük kurs sonunda kursiyerlerimizi sınava tabi tutacağız. Başarılı olanlara sertifika vereceğiz. Kursun gayesi orman çalışanlarının orman yangınlarında daha etkin olması ve aynı zamanda söndürme çalışmalarında can güvenliklerini sağlamayı öğretmek." dedi.

  Manavgat İlçe Orman İşletme Müdürü İsmail Hacıoğlu, yangın sezonu bitiminde mevsimlik işçilerin iş sözleşmesi bitmeden 10 gün kurs açtıklarını söyledi. Hacıoğlu, mevsimlik orman işçilerin sözleşme gereği 5 ay 29 gün çalıştığını kaydetti.

  Kaynak: CHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica