Bilgilendirme - Önemli!!!! Dsp Çalışma Şartları Ve Avantajları | Sayfa 2 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Bilgilendirme Önemli!!!! Dsp Çalışma Şartları Ve Avantajları

Konu, 'DSP Hakkında Güncel Tartışmalar' kısmında ismail keklik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Delel Nehir

  Delel Nehir TÜİSAG Üyesi  ben tam zamanlı dsp olarak isg katip üzerinden anlaşmam var ama ücret almıyorum :(


   
  Kadriye temiz aydin bu yazıya teşekkür etti.
 2. Kadriye temiz aydin

  Kadriye temiz aydin TÜİSAG Üyesi

  bende aynı durumdayım arkadaşım.bizim kurum iş güvenlik uzmanlarına veriyor bize yok

   
  Delel Nehir bu yazıya teşekkür etti.
 3. dilek önel

  dilek önel TÜİSAG Üyesi

  merhaba kadrıye hanım hastanede dsp olarak mı calısıyorsunuz bende kullanmak ıstıyorum sertıfakımı ama yonetım bu konuda cok bılgısız ve pasıf ısleyıs duzenınız hakkında bılgı verırsenız sevınırım yonetıme yasayı gosterıyorum halendaha a sınıfı olması gerekır dıye ıdda edıyor bızde a b c sınıfı yok kanıt ıstedıklerı ıcın bılgılendırırsenız bende baslayıs yapıcagım tesekkurler

     

   
 4. Kadriye temiz aydin

  Kadriye temiz aydin TÜİSAG Üyesi

  hastanede değil kamu kuruluşundayım. hastanelerde de iş güvenliği kuruldu bu birimde sertifikası olan bir arkadasım çalısıyor. hatta onların hastanesinde iş güvenlik uzmanı hastane bünyesinden bir mühendis.hastanede 7-8 kişide diğer sağlık personeli belgesi olan vardı yönetim birini görev
  ben de katılıyorum.hakkımızı aramak için bir yol bulmalıyız

   
 5. Ezgi Engin

  Ezgi Engin TÜİSAG Üyesi

  ben geçen yıl sınavdan geçemedim. bu yıl çalışıp şansımı tekrar denemeyi düşünüyordum ancak yazılanlar beni tedirgin etti, zaman ve emek harcamaya değer mi konusunda. üniversite hastanesinde 657li hemşireyim. çok yoğun bir birimde çalışıyorum ve bu sertifikayı kaçış olarak görüyordum açıkçası ÇASAGÜB'e geçebilirim diye. bilginiz var mı bu konuda? ÇASAGÜB sertifikalı hemşire çalıştırmak zorunda değil mi? sertifikamı başhemşireliğe verdiğimde bir anlamı olmayacak mı?

     

   
 6. Delel Nehir

  Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

  bu konuda bende mağdurum. İş arkadaşlarım ilk ek maaşlarını aldılar :(

   
  Meryem Okumuş bu yazıya teşekkür etti.
 7. ZEYNEP AKÇAY

  ZEYNEP AKÇAY TÜİSAG Üyesi

  Merhaba;
  görev tanımımızda fatura kesmek,ödemeleri takip etmek vs gibi ön muhasebesel işlemleri takip etmek, sağlık raporu, eğitim sertifikası yazmak, firma bulmak,personel maaşlarının yatırılması kaydı vs takibini yapmak var mı?
   
  Last edited by a moderator: 14 Şubat 2017
 8. Delel Nehir

  Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

  kamu kurumundamı çalışıyorsunuz?   
 9. Delel Nehir

  Delel Nehir TÜİSAG Üyesi

  sağlık raporu ek-2 yi doldurmak görev tanımımızda var.Onun dışındakiler görev alanımızda değil ama sertifikaları iş güvenliği uzmanı arkadaşlarla beraber dolduruyoruz

     

   
 10. turgay bozkurt

  turgay bozkurt TÜİSAG Üyesi

  evet arkadaşlar, şu an bir kamu hastanesinde DSP olarak çalışıyorum. İSG katipten de sözleşmem var, ancak hiç bir şekilde ücret alma hakkımız yok. Kamu kurumlarındaki arkadaşlar pek bir şey beklemeyin. Sadece personelin sağlık gözetimlerini yapacak sınız? KKD ler katılım belgeleri vs İGU ların işi. Aslına bakarsanız bir nevi poliklinik hemşiresi oluyorsunuz? personelin muayenesi için gerekli organizasyonu sağlıyorsunuz. tetkiklerini giriyorsunuz vs.
  İşyeri hekiminin ve İGU nın aldığı gibi herhangi bir ek ücret almıyorsunuz? Bu yüzden ne yapıyor sunuz? 2 yıllık iş sağlığı ve güvenliği önlisans programını okuyup İGU oluyorsunuz :D   
 11. Merve Pehlivan

  Merve Pehlivan TÜİSAG Üyesi

  Ben şu anda aile sağlığı merkezinde çalışıyorum ve sertifikam kiralanmak isteniyor ne yapmalıyız sizce zararı var mıdır ?   
 12. Gamze Karayılan

  Gamze Karayılan TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Merve hanım, osgblerin çoğalması ve özellikle insanların ek gelirim olsun düşüncesi yüzünden fiyatlar günden güne aşağı çekiliyor. Geçen gün bir OSGB ile iş görüşmesine gittim asgari ücret teklif ettiler kabul etmedim bunun üzerine belgemi kiralamak istediler, çalışmadan para kazanmak hem kendime hem mesleğime saygısızlıktır dedim ve kabul etmedim. Bende halen iş arıyorum ama hem hakkımız olanı kazanmak için hemde mesleğimizin kutsallığından dolayı bu tarz çirkin taleplere itibar etmiyorum.

   
  Kemal Tarık bu yazıya teşekkür etti.
 13. elif değermenci

  elif değermenci TÜİSAG Üyesi

  ben bir osgbden ayrıldım fakat sertifikamı 8 ay boyunca kullanmaya yani isg katip üzerinden atamamı yapmaya devam ettiler bu konu hakkında nasıl bir işlem yapabilirim
   
 14. Genco

  Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  ALO170'e şikayetiniz ile ilgili bildirimde bulunabilirsiniz.

   
 15. Gamze Karayılan

  Gamze Karayılan TÜİSAG Üyesi

  22 şubattan 12 marta kadar OSGB de çalıştım fakat 12 marttan beri ücret konusunda oyalıyorlar ayrılmama rağmen ücret konusunda ses seda yok, 170 i aradım deneme süreci içinde olduğum için şikayet alamıyorlarmış paramı almak için ne yapabilirim ?   
 16. Genco

  Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Noterden ihtarname gönderebilirsiniz ama öncelikle bulunduğunuz ilin çalışma ve iş kurumuna müracaat edin onlar sizi daha doğru yönlendireceklerdir.

   
 17. busraaksu

  busraaksu TÜİSAG Üyesi

  11 yıla yakın özel sektörde sömürüldüm,mesleğimize düşman edildik tepkisel duygularla tüketildik.Bir umut kapısı dedik maddi gelir kaynağı yanı sıra hala şansı olan insanlara daha hakkaniyetli bir hizmet insanı değerlerinin bilincinde destek vererek yardım etmeyi hayal ederken her sektörde olduğu gibi bu sahada da yine aynı tablo. şuan da çalışmıyorum işsizlik piskolojisi ve yaşadığınız bölgede ki istihdam olanaksızlığı ile baş etmek zor.
  Gümüşhane şehri inşaat ve maden yatağı memlekette yaşamak gurbete gitmekten daha zor...
  ne yapmam gerektiği konusun da kafam çok karıştı . önerisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?

   
 18. Erkan FINDIKLI

  Erkan FINDIKLI TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Büşra Hanım emek verdiğiniz meslek, ülkede hak ettiği değeri görmeyen birçok meslekten biri malesef. OSGBlerde DSPlerin maaş aralığı çok düşük, çünkü uzman ve hekimlere göre daha az ihtiyaç duyuluyor çalışma sürelerine bakıldığında. Bu yüzden gurbete gitmeyi düşünüyorsanız tam zamanlı çalışabileceğiniz şantiye veya fabrikaların ilanlarıyla ilgilenmenizi tavsiye ederim. Sektörde tecrübeniz yoksa şantiyede iş bulma şansınız fabrikaya göre daha fazladır. Çalışma şartları biraz ağırdır ama hem kazancı daha makuldur hem de tecrübe edinmeniz açısından güzel bir sektördür.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica