Bilgi : Önemli!!!! Dsp Çalışma Şartları Ve Avantajları

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
arkadaşlar öncelikle benim gibi 5 aralık sınavına girecek olan iyi çalışmalar ve inşallah hep beraber sınavı geçmemiz temennisiyle mayıs sınavını başarı ile tamamlamış arkadaşlara bol kazançlı işler bulması temennisi ile şuan DSP olarak çalışan ve aralık sınavından sonra bu sektöre girmeyi düşünen meslektaşlarımı bir konuda uyarmak istedim

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
arkadaşlar öncelikle size tavsiyem yapacağınız işin ne olduğunu anlamak ve insanlara anlatmak bizleri osgb' lerce sömürmek isteyenlere karşı bilinçli olmak için kendi yönetmeliğimizi ve özellikle 6331 e iyi hakim olmamız gerekli gerek iş başvurusu konuşmasında gerekse çalışma hayatında çok ama çok lazım oluyor

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
arkadaşlar şunu unutmayın osgb ve diğer işverenler genel manada bize muhtaç biz onlara değil,
Neden?
  1. bir hekim veya bütün sertifikalara sahip dünyanın en iyi uzmanı bile biz olmadan OSGB A Ç A M A Z (bunu neden böyle belirttim mesleğimizin önemini anlamamız için)
  2. çok tehlikeli işyerlerinde 10 kişi ve üstü istisnasız her iş yeri bizden bir meslektaşımızı çalıştırmak Z O R U N D A
  3. çalıştırmadığı her ay için 3083tl cezası var ve seçim sonrası bu cezalar kesilmeye başlanacak
  4. ortalama bir dsp ücreti tam zamanlı 2500tl bunun altını kabul etmeyin
  5. bireyselde çalışabilirsiniz eğer böyle çalışmayı denerseniz gideceğiniz her firma başına (2-4 saatlik atama için)250 tlden aşasını kabul etmeyin. çünkü hiçbir osgb 250 tl fiyat veremez
  6. sözleşme saatiniz ne kadarsa tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışma saatinizde isg mevzuatında geçen konular dışında hiçbir işi kabul etmeyin ve iş yeri hekimi dışında kimseyi amir edinmeyin
  7. ve en önemlisi siz olmazsanız osgb olmaz siz olmazsanız işveren cezaya maruz kalacağını ve yasaların size verdiği değeri düşürecek davranışlardan ve etik olmayan konulardan uzak durmanız gerektiğinin U N U T M A Y I N!!!!
  8. tüm meslektaşlarıma sağlıklı kazasız hayırlı işler dilerim.

Nazik ER

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
arkadaşlar kamu da çalışan bizler eğer sınavı geçersek bilgimiz dışın da görevlendirme olabilir mi Sağlık Bakanlığından Çalışma Bakanlığına mı geçeceğiz bu konu da bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi Teşekkürler.

ismail keklik

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
arkadaşlar kamu da çalışan bizler eğer sınavı geçersek bilgimiz dışın da görevlendirme olabilir mi Sağlık Bakanlığından Çalışma Bakanlığına mı geçeceğiz bu konu da bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi Teşekkürler.
güzel kardeşim yönetmelikte bu konu gayet açık karşılıklı ısg katıp sisteminden onaylama yapılması gerekli siz istemediğiniz sürece şifresi sizde olan bir sisteme başkası giremez. ayrıca siz ister amirinizde izin verirse 80 saat sınırlaması ile kamuda görevinize ek olarak çalışabilirsiniz

Selvet Selin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar öncelikle size tavsiyem yapacağınız işin ne olduğunu anlamak ve insanlara anlatmak bizleri osgb' lerce sömürmek isteyenlere karşı bilinçli olmak için kendi yönetmeliğimizi ve özellikle 6331 e iyi hakim olmamız gerekli gerek iş başvurusu konuşmasında gerekse çalışma hayatında çok ama çok lazım oluyor
Sahsi kanaatim o ki, OSGB'ler ISG alanında verilmesi gereken hizmeti vermiyor, veremez arkadaslar. Neden mi? Bir OSGB ile sozleşme yaptınız, oradan oraya gidip geliyorsunuz, hangi zamanda ilgili yerin tum hizmetlerini vermiş olacaksınız? OSGB demek. Mevzuat gereği birileri birilerini sömurerek para kazanmaktır. Bir de söyle teklifleri yok mu? Siz bize sertifikanızı kiralayın, ilgili yere gitmenize gerek yok bile... CSGB ' nin denetim yetrsizliği neticesinde böylesi çalışan yerlerin sayısı azınmayacak kadar çok. Saygılarımla...

Fatma Güleç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
güzel kardeşim yönetmelikte bu konu gayet açık karşılıklı ısg katıp sisteminden onaylama yapılması gerekli siz istemediğiniz sürece şifresi sizde olan bir sisteme başkası giremez. ayrıca siz ister amirinizde izin verirse 80 saat sınırlaması ile kamuda görevinize ek olarak çalışabilirsiniz
İsmail Bey; sınav bitti, ve sizden hiç yorum alamadık. Çalışırken bize çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim, sonuçla ilgili de sınırda gibiyim, sonuç tamamen sürpriz olacak.Yinede kazanamayacak gibi hissediyorum...

turgay bozkurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
DSP
ben hastanede çalışıyorum, sağlık memuruyum.. Hastanemiz çok tehlikeli sınıfta ve 1400 personel çalışıyor. DSP çalıştırmak zorun da mı? kaç tane? birde ben zaten devlet memuruyum, mesai saatlerim belli, bu saatler dışında çalışma yapacak mıyım? ve en önemlisi extra para alacak mıyım?

Ysmn Tuna

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
İsmail Bey....Daha önce yazmıştım size ama ben kamuda kurum hemşiresiyim. dışarıda başka kurumda veyahut özel sektörde kaç saate kadar çalışabilirim....net bir şey bulamadım yönetmeliklerde.nerde yazdığınını bana gönderebilirseniz çok memnun olurum.TEŞEKKÜREDERİM

Ysmn Tuna

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Birde görevlendirmem neye göre olacak...

dilek önel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
ben hastanede çalışıyorum, sağlık memuruyum.. Hastanemiz çok tehlikeli sınıfta ve 1400 personel çalışıyor. DSP çalıştırmak zorun da mı? kaç tane? birde ben zaten devlet memuruyum, mesai saatlerim belli, bu saatler dışında çalışma yapacak mıyım? ve en önemlisi extra para alacak mıyım?
Merhaba turgay bey sorulariniza cevap bulabildiniz mi yada isg dsp olarak calisiyormusunuz

Fatma Güleç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Merhaba arkadaşlar, Kamuda hastanelerde çalışan veya devlet memuru olan "DSP" grubu olan kişiler malesef özel sektörde veya OSGB bünyesinde çalışamazlar. 657 sayılı DMK da açıkça "memurlar başka bir gelir getirici faaliyette bulunamazlar" hükmü vardır. Sadece kendi kurumunuzda veya amiriniz uygun görürse başka bir kamu kurumunda bu işi yapabilirsiniz. Ayda 30 saat özel sektörde çalışma izni sadece hekimleri kapsamaktadır.30 saatin DSP grubunu da kapsadığı yönündeki haberler tamamen asılsızdır.İlerleyen zamanlarda bu iznin alınması için elimden geleni yapacağım, desteğinizi eksik etmeyin lütfen...

Nezahat Koşucu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
DSP
Merhaba arkadaşlar, Kamuda hastanelerde çalışan ve DSP olarak sözleşme yapılarak görevlendirilen var mı? Ayrıca sözleşmede belirtilen aylık çalışma saati kapsamında ücret ödemesi yapılıyor mu? Bu sorular hakkında bilgisi olan var mı, teşekkür ederim...

Fatma Güleç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Kamuda görev yapan DSP grubu arkadaşların özel sektörde çalışamayacaklarını daha önce belitmiştim. Ben de bu kapsamda kamu sektöründe bu işi yapmamız halinde ilgili kanunda belitilen (200) gösterge tutarındaki ödemenin bizi de kapsayıp kapsamadığını (olumsuz geleceğini bildiğim halde) BİMER aracılığı ile Çalışma Bakanlığına sordum. Hayır yanıtı geldi.Biz bu işten ekmek yiyemeyecek miyiz arkadaşlar soruyorum size???Özel yasak, devlette de gel bu işi bedava yap deniyor.Hiçbir işimize yaramayacaksa biz bu sertifikayı niye aldık??O kadar emek, kurs parası, yıllık izin hepsi çöpe mi gitti? Ya ben anlamıyorum 6331 sayılı kanunda işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanına gerekli katsayı tanımlanmış tamam.Onların emeği kabul görüyor da biz niye YOK hükmündeyiz. Kısaca Hemşireler niye İNSAN yerine konulmuyor.Bu iş bu kadar mı zor bize de daha aşagıda 150 veya 175 gibi başka bir gösterge belirlenemezmiydi?Gerçekten bu konuda bir hevesle sertifika alan bütün meslektaşalarım adına çoook üzgünüm.Kime gidelim kime derdimizi anlatalım bir fikri olan var mı?

Kadriye temiz aydin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Kamuda görev yapan DSP grubu arkadaşların özel sektörde çalışamayacaklarını daha önce belitmiştim. Ben de bu kapsamda kamu sektöründe bu işi yapmamız halinde ilgili kanunda belitilen (200) gösterge tutarındaki ödemenin bizi de kapsayıp kapsamadığını (olumsuz geleceğini bildiğim halde) BİMER aracılığı ile Çalışma Bakanlığına sordum. Hayır yanıtı geldi.Biz bu işten ekmek yiyemeyecek miyiz arkadaşlar soruyorum size???Özel yasak, devlette de gel bu işi bedava yap deniyor.Hiçbir işimize yaramayacaksa biz bu sertifikayı niye aldık??O kadar emek, kurs parası, yıllık izin hepsi çöpe mi gitti? Ya ben anlamıyorum 6331 sayılı kanunda işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanına gerekli katsayı tanımlanmış tamam.Onların emeği kabul görüyor da biz niye YOK hükmündeyiz. Kısaca Hemşireler niye İNSAN yerine konulmuyor.Bu iş bu kadar mı zor bize de daha aşagıda 150 veya 175 gibi başka bir gösterge belirlenemezmiydi?Gerçekten bu konuda bir hevesle sertifika alan bütün meslektaşalarım adına çoook üzgünüm.Kime gidelim kime derdimizi anlatalım bir fikri olan var mı?
Bence de biz hemşireler de hemşirelik mesleğinin yanında iş yerimizde yaptigimiz diğer sağlık personeli işinin ücretini almalıyız. Mühendislere kamuda ek verilmeye başlandı. Biz hemşireleri yok sayfaları üzücü

çağlayan yurdagül

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
DSP
Bence de biz hemşireler de hemşirelik mesleğinin yanında iş yerimizde yaptigimiz diğer sağlık personeli işinin ücretini almalıyız. Mühendislere kamuda ek verilmeye başlandı. Biz hemşireleri yok sayfaları üzücü
Bu eşitsizlike farkındalık yaratmak için ne yapabiliriz sesimizi duyurmalıyız ama nasıl?

Fatma Güleç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Kamudaki hastanelerde bu işi yapacak arkadaşlara hastane idaresi belki insiyatif kullanarak nöbet tutmasınlar gündüz çalışsınlar diyebilirler.Arkadaşlar böyle bir teklifi hiçbiriniz kabul etmesin. Bu işin bütün angaryasını eğitim düzeni kayıt dosya işlemleri ve aklıma gelmeyen pek çok işi biz yapacağız ama ücret verilmeyecek.Biz bu sertifikayı gündüz hemşiresi olmak için almadık arkadaşlar.Ücret yoksa çalışma da yok demeliyiz, zaten çok zor şartlarda çalışılıyor bu herkesin malümu...Bence bu konuda bize de ücret tanımlansın diye Çalışma Bakanlığına her kanaldan başvurmalıyız.

Delel Nehir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
ben kamuda tam zamanlı dsp olarak görev yapıyorum.İşyeri hekimlerl ve iş güvenliği uzmanları bu ay para almaya başlayacak bize neden yok ? :(

Delel Nehir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Kamudaki hastanelerde bu işi yapacak arkadaşlara hastane idaresi belki insiyatif kullanarak nöbet tutmasınlar gündüz çalışsınlar diyebilirler.Arkadaşlar böyle bir teklifi hiçbiriniz kabul etmesin. Bu işin bütün angaryasını eğitim düzeni kayıt dosya işlemleri ve aklıma gelmeyen pek çok işi biz yapacağız ama ücret verilmeyecek.Biz bu sertifikayı gündüz hemşiresi olmak için almadık arkadaşlar.Ücret yoksa çalışma da yok demeliyiz, zaten çok zor şartlarda çalışılıyor bu herkesin malümu...Bence bu konuda bize de ücret tanımlansın diye Çalışma Bakanlığına her kanaldan başvurmalıyız.
katılıyorum..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.