Haber Öncelik Iş Sağlığı Ve Güvenliği

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Öncelik iş sağlığı ve güvenliği
  6331 Sayılı İş Kanunu hükümlerine göre tüm sigortalı çalışanlar için zorunlu hale gelen sağlık muayenesi, kart ve iş güvenliği sertifikasının şoförler tarafından en uygun yoldan temin edilebilmesi için Bursa Şoförler Odası Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi gerçekleştirildi.
  [​IMG]
  Eğitime katılan 360'dan fazla şoför, akciğer taramasından geçti ve fiziki doktor muayenesi yapıldı.

  Programa katılan şoförlere iş güvenliği uzmanları tarafında, Temel İş Sağlığı ve Güvenliğine yönelik bilgiler aktarıldı.

  Programın sonunda katılımcılara muayene kartı ve sertifika verilirken, Şoförler, bu programla birlikte kanuna göre muayene kartı ve eğitim sertifikası olmayanların ödemek zorunda kalacağı para cezalarından muaf hale geldi.

  Şoförlere yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri hakkında açıklama yapan Bursa Şoförler Odası Başkanı Hasan Topçu, Üyelerine yönelik çalışmalara devam edeceklerini belirtirken, "Odamıza kayıtlı bulunan taksi ve dolmuşların aynı yasa kapsamında yaptırmaları zorunlu olan "Risk Değerlendirmeleri Analiz Raporu" evraklarını temin ettik onaylamaları ve dosyalarında bulundurmak üzere tüm duraklara ulaştıracağız ve bu organizasyonlarla şoför esnafımız hem zamandan hem de maddi anlamda tasarruf ederek yasal yükümlüğünü yerine getirmiş olacak" dedi.


  Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/oncelik-is-sagligi-ve-guvenligi-322336.html


   
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica