Haber Ölen Suriyeli Işçinin Cenazesi Sahipsiz Kaldı

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Ölen Suriyeli işçinin cenazesi sahipsiz kaldı
  Ülkesindeki iç savaştan kaçıp Türkiye’ye gelen Suriyeli genç, Adana’da günlük 30 liraya çalıştığı inşaatın 10’uncu katından düşerek öldü.

  olen-suriyeli-iscinin-cenazesi-sahipsiz-kaldi-4058404.Jpeg


  Olay, merkez Çukurova İlçesi Huzurevleri Mahallesi’nde meydana geldi. Bir inşaatta çalışan Suriyeli genç, 10’uncu katta kalıp çakarken dengesini yitirdi. İnşaatın zemin katında ’iş güvenliği panosu’ olmasına rağmen, emniyet kemeri ve güvenlik bareti takmadan çalışan Muhammed adındaki işçi, 10’uncu kattan moloz yığınlarının arasına düştü. Muhammed’in düştüğünü fark eden diğer işçiler, durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Gelen sağlık ekibi, Suriyeli Muhammed’in olay yerinde can verdiğini belirledi.

  Polis, ölen iş arkadaşlarından Muhammed’in kimliğini öğrenmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Gencin Suriyeli olduğunu ve adını bildiklerini belirten iş arkadaşları, “Kimdir, nerede oturur, ailesi var mı yok mu? bilmiyoruz” dedi. Sigortasız çalıştığı ileri sürülen Suriyeli gencin cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, polis ekipleri de gencin yakınlarına ulaşmak için çalışma başlattı.

  Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/olen-...undem/detay/1836436/default.htm?ref=OtherNews


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica