Soru - Okullarda Isg Uzmanı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Okullarda Isg Uzmanı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında uzmanöğretmen tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. uzmanöğretmen

  uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar bizim okula 14 Ağustos ta Meb nın yayınladığı genelgeye istinaden çalışıp çalışmayacağımızı soran mail geldi. Yani ücret almadan İSG Uzmanlığı yapıp yapmayacağımızı soruyorlar. Ben istemediğimi belirttim. Bu durumdaki arkadaşlar ne yaptılar, acaba göreve başlasak sonradan mahkeme yoluyla hak talep edilebilir mi, bilgi paylaşırsanız sevinirim, saygılarımla!


   
 2. uzmanöğretmen

  uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, mem görevlendirmeleri 6331- madde 8 e göre yapacakmış, ücret yasaya uygun şekilde ödenecekmiş, ilgilenen varsa durum böyle.

   
 3. bulent tuna

  bulent tuna TÜİSAG Üyesi

  sayın arkadaşlarım boş hayallere kapılmanızı istemem.Kamuda eğitimde görevliyim. İGU yım. MEM bu işi bedava yapacak eleman arıyor.Ödenek işi yok 80 saat palavralarına inanıpta sakın kanmayın öyle bir şey pek mümkün görünmüyor. Günümüde 1 saat bile bedava derse bile girmek istenmeyen bir ortamda dünyanın emeğini harcamış maddi ve manevi yıpranmış insanlardan bedava hemde risk alarak imza atacak afedersiniz ama saf insanlar aranıyor...duyduk duymadık demeyin.Adam gibi kararlar alana kadar maddi boyutuda tam oturana kadar görev almak yokk.Bu iş ciddi bir iş öyle çocuk oyuncağı değil.Uzman arkadaşlar iyi düşünsünler..

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica