Haber Ofisiniz Sizi Hasta Etmesin

Konu, 'Teknik Makaleler' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

KAPALI BİNA VE OFİS ORTAMLARINDA SÜREKLİ OTURARAK ÇALIŞMAK, HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARIYOR.

Her gün iş çıkışı başınız mı ağrıyor? Haftanın sonunda boynunuz mu tutuluyor? Kilolarınız sürekli artıyor mu? Tüm bunların sebebi ofis ortamınız olabilir. Sağlıklı bir ofis yaşamı için yapmanız gerekenleri uzmanlar anlatıyor.

Havayı temiz tutun
    Havalandırmanın yeterli olmadığı ofis ortamlarının insanları hasta edebileceğine dikkat çeken Liv Hospital İstanbul Check-Up ve Sağlıklı Yaşam Kliniği Uzmanı Uzm. Dr. Eren Eroğlu şunları söylüyor: "Modern binalar ve ofisler yaşamımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Buna karşılık binlerce insanın paylaştığı ve aynı dönen havayı soluduğu bu yerler sağlığımızı da tehdit eder hale gelebilir. Olumsuz iç ortam koşullarına bağlı olarak insanlarda görülen rahatsızlıklar üç ana kategoride incelenebilir. İlki bina ile ilgili hastalıklar; örneğin alerjik alveolit, astım, lejiyonella ve radon kaynaklı akciğer kanseri gibi. İkincisi yüksek veya düşük sıcaklık, aşırı nem, yetersiz hava akımı, kötü koku ve kuru hava gibi olumsuz iç ortam iklimlendirmesinden kaynaklanan rahatsızlıklar."

Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.
    PDF olarak da ekte yer almaktadır.

RAIL_LIFE_20160301_30.jpgRAIL_LIFE_20160301_31.jpgRAIL_LIFE_20160301_32.jpgRAIL_LIFE_20160301_33.jpg

Ekli Dosyalar:

mekabe, Genco ve ygtr hoca bu yazıya teşekkür etti.
  2. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

PDF te bir sorun mu var?

Last edited by a moderator: 19 Ekim 2016
  3. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Merhaba.
    Kontrol ettim herhangi bir sorun yok.

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica