Haber - O B B'de Işçi Sağlığı Ve Güvenliği Semineri - Ordu | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber O B B'de Işçi Sağlığı Ve Güvenliği Semineri - Ordu

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  OBB'de İşçi Sağlığı ve Güvenliği Semineri

  1.jpg

  Ordu Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan İş Sağlığı ve Güvenlik Şube Müdürlüğü Çalışma Bakanlığına bağlı ÇASGEM ile işbirliği yaparak “Farkındalık Oluşturma Eğitimi” organize etti.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim Uzman Yardımcısı Berna Yazar Aslan tarafından verilen eğitim seminerine, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları, Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürleri ile ilçe belediyelerin yöneticileri katıldı.

  Eğitim Semineri öncesinde Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Bayram Bayram seminerle ilgili bilgi verirken, Genel Sekreter Dr. Mustafa Çöpoğlu da yaptığı konuşmada, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin yapılanma süreci içerisinde çalışanların eğitimine de önem verdiklerini ve bu noktada sıkça iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim seminerleri düzenlediklerini belirtti.

  ÇÖPOĞLU: “İŞÇİ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

  Konuşmasında, çalışanların sağlığının her şeyin önünde olduğuna vurgu yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, “Özellikle arazide yapılan çalışmalarda hiçbir çalışanımızın ve ekip arkadaşımızın burnunun dahi kanamasını istemiyoruz. Bizim için önemli olan çalışanımızın sağlığıdır. Bizler çalışan arkadaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı olmasını temin etmekle yükümlüyüz. Onların başına bir meslek hastalığı yada bir kaza gelsin istemeyiz. Tabi ki her şeyin başı eğitimden geçiyor. Ordu Büyükşehir Belediyesinin ilk seminerleri dikkat ederseniz iş sağlığı ve güvenliği olmuştur. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarımızdan her zaman faydalanacağız” dedi.

  Bu konuşmanın ardından Uzman Yardımcısı Berna Yazar Aslan, 6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanununu anlatarak kanunun getirdiği yükümlülükler veya yetkiler konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Yetkililer bu eğitim programının, yıl boyunca ilçelerde çalışan Büyükşehir Belediyesine bağlı birimlerdeki personeller için devam edeceğini belirttiler.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica