Haber Nilüfer'de Kalite Denetimi - Bursa

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Nilüfer'de Kalite Denetimi

  Nilüfer Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu, belediyeye ait atölyeler ve ek hizmet binalarında iş sağlığı ve güveliğinin sağlanması için kurum içi tespit denetimi yaptı.

  1.jpg

  İş sağlığı ve güvenliği Nilüfer Belediyesi’nin en önemli gündem maddelerinden biri oldu. Bu yöndeki eğitim çalışmalarının yanı sıra denetimler de artırıldı. Nilüfer Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu da , belediyeye ait atölyeler ve ek hizmet binalarında denetim yaptı. Periyodik olarak kurum içi denetimlerini sürdüren Nilüfer
  Belediyesi, Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlubaşkanlığındaki iş sağlığı ve güvenliği kurulu saha denetiminde eksikleri belirledi.

  Kayaoğlu , “Söz konusu denetim, kurumumuzun yasalarla belirlenen iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına pratikte de uyulup uyulmadığını gözlemlemek, varsa eksiklerimizi gidermek üzere periyodik aralıklarla gerçekleştirilen denetimlerin bir parçası. Bu anlamada tertip, düzen, makine ve donanımlarda kullanılması gereken koruyucular, tehlikeli maddelerin depolanması, havalandırma tertibatları ve çalışanların iş sırasında kişisel koruyucu kullanıp kullanmadıklarını denetliyoruz. Hedefimiz, Nilüfer Belediyesi vatandaşlara en kaliteli hizmeti verirken, çalışanlarının da en sağlıklı şartlarda çalışması” dedi.

  İş Güvenliği Uzmanı Leyla Taşfiliz, Nilüfer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü ve İşyeri Hekimi Aylin Savcı Dalgın ve Sivil Savunma Uzmanı Veysi As’ın da katıldığı denetimde acil durum hazırlık planları ve uygulamaları da gözden geçirildi. Atölyelerde görev yapan usta, usta başıve çalışanlar işyeri çalışma koşulları ve alınması zorunlu emniyet tedbirleri hakkında bilgilendirildi.

  Kaynak: http://www.medya73.com/nilufer-de-kalite-denetimi-haberi-1791486.html


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica