Haber Niğde'de Fabrika Yangını

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Niğde'de Fabrika Yangını
  Niğde'de pamuk ve yün işlemeciliği yapan fabrikada çıkan yangın sonucu fabrikanın büyük bir kısmı kullanılmaz hale geldi.

  zr.jpg

  Niğde Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan, pamuk ve yün işlemeciliği yapan bir fabrikada yangın çıktı. Çıkan yangında fabrika içerisinde ham ve işlenmiş halde bulunan pamuklar kül oldu. Ham halde bulunan tekstil malzemelerinin olduğu bölümde başlayan yangın fabrikanın büyük bir kısmına dağıldı.

  Olay yerine gelen Niğde, Bor ve Altunhisar'a bağlı itfaiye aracı yangın yerinde söndürme çalışmalarında bulundu. Pamuk balyalarının bulunduğu bölümde hem alevleri kontrol altına almak hemde itfaiye erlerinin işlerini kolaylaştırmak için greyder ve kamyonlarla balyalar dışarıya tanındıştı.

  Yoğun dumana maruz kalan itfaiye erlerine sağlık personelleri müdahalede bulundu. Fabrika sahipleri alevlerin ulaşamadığı yerde ki ürünleri forklift yardımıyla dışarıya taşıdı.

  Kaynak: AA


   
  Last edited by a moderator: 17 Nisan 2014
  Gamze ve Haldun bu yazıya teşekkür etti.
 2. Haldun

  Haldun TÜİSAG Üyesi

  Tekstil fabrika yangınları yangın dumanının tehlikeli olduğu yangınlar arasındadır. Bu tür işletmelerin yangın müdahale çalışmalarında dikkatli olunması gerekmektedir.
  Özellikle acil durum ekiplerinin çalışmaları, eğitim ve tatbikatları çok önemli. Tahliye işletmede öncelik olmalıdır.

   
  Serçin YAPRAK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica