Haber Neresinden Tutulsa Dökülüyor

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında TÜİSAG Blog tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. TÜİSAG Blog

  TÜİSAG Blog Site Moderatörü TÜİSAG Çalışma Birimi  Neresinden Tutulsa Dökülüyor
  Ermenek’te yoğun kar yağışı sonrasında maden ocağından çıkan kömürün depolandığı silonun çatısı kar kütlesini taşıyamayıp çöktü. Ocak çevresindeki kar kalınlığı 25 santimetreyi buldu.

  Karaman’ın Ermenek ilçesinde mahsur kalan 8 işçi için arama kurtarma çalışmaları devam ederken maden ocağı çevresindeki kar kalınlığı da 25 santimetreyi buldu.

  Maden ocağı bölgesinde önceki sabah saatlerinde başlayan kar yağışı dün gece de etkisini sürdürdü. Yoğun kar yağışı sonrasında madenden çıkan kömürün depolandığı silonun çatısının büyük kısmı, kar kütlesini taşıyamayınca çöktü. Ocak çevresindeki kar, belirli aralıklarla iş makineleri aracılığıyla temizleniyor.

  Yüzde 87’si tarandı
  Gece başlayan temizleme çalışmaları ile desandre bölümüne giden yol ve maden girişi kardan temizlendi. Madende 315’i arama kurtarma olmak üzere toplam 603 kişinin görev aldığı ve madenin yüzde 87’sinin taramasının gerçekleştirildiği öğrenildi.

  AFAD yetkilileri önceki gün, kar yağışının kömür ocağı içinde sürdürülen arama çalışmalarını etkilemediğini ve çalışmaların üç vardiya halinde aralıksız devam ettiğini belirtmişti. Yetkililer, uzunluğu 1939 metre olan kömür ocağında arama çalışmalarının yapıldığını, geriye kalan bölümde de 8 işçinin bulunması için çalışmaların sürdüğünü ifade etmişti.

  [​IMG]
  Devamını Oku...


   

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica