Nereden Nereye.....!!

Konu, 'Tanışma Bölümü (Ailemizin Yeni Üyeleri)' kısmında Murat KOÇAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi  Merhaba,

  Bu siteye ilk yazdığım mesajlara baktım da.. Biraz okuldan yeni mezun,ukala bilmiş öğrenci edası; biraz bu büyük denizde nasıl yüzülür bilmiyorum düşüncesi karışımı bir şey.
  Nasıl da boyumdan buyuk laflar etmişim. Şimdi ise daha olgun bir katılımcıolduğumu düşünüyorum. İnsan bazen düşünmeden ve bilimsel analiz yapmadanhareket edebiliyor? Naapalım ..!!

  Şimdi ise bir arpa boyu yol gelebildiysem, ne mutlu bana. Şİmdiki endişem ise hani lisedeyeken Üniversiteli ablalara abilere hayran hayran bakardık. "Ben de üniversiteye girebileicek miyim,hayırgirdim nasıl okuyacağım ?" falan derdik. Ya da evlilik kariyer,çocuklar aile kurma çook çok uzak ve hayal gelirdi.
  Şimdi sertifika almak böyle bir heyecan uyandırıyor bende. İnsanların künyelerine baktım mı orada anlı şanlı ".... Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı" yazıyor. Heyecanla 18 Mayısı bekliyorum.O yıllar önceki duyguyla...

  Kısaca özet:
  Arkadaşlar bizler önemliyiz,önemlisiniz...Negatif düşünceye,yapamamlara, bilip bilmeden konuşanlara, boşuna uğrasıyorsun böyle gelmiş böyle gider diyenlere zihnimizi kapatalım. Sadece şu aşamada RAMAZİNNİ ye :))) ve onun getirdiklerine kulak verelim.

  "Böyle gelmiş böyle gider" diyenlere şunu sorun:

  Uçağa binmemizi sağlayan, 2 delinin (!) yüzyıl önce sadece gökyüzünü merak etmesi değil miydi?


   
  dnz srky ve hsdo bu yazıya teşekkür etti.
 2. denizdeniz

  denizdeniz TÜİSAG Üyesi

  Belki hepimiz bu işi seçerken bir şeyleri değiştirebiliceğimize inandık en az azından bağzılarımız ,bir baş müfettiş bize işçi aşmı hayatmı derseniz aşı seçer demişti, insanları aşı veya hayatı arasında seçim yapmak zorunda bıraktırmasak iyi olur da nasıl yapacağız bne teknik ofis ve isg uzmanlığına bakarken günlük raporlarda işçilerden neden yavaş olduklarının hesabını soruyoruz öbür taraftan güvenli yavaş çalışın diyoruz ,ben kendi deneyimlerinden sadece şunu gördüm insan değerli olmak istiyor kendini önmesiyen birileri olması yetiyor adam zaten güvenli çalışamayacakki :) maliyet insandan önce geldikce

   
  dnz srky, Mehlika ÖĞÜT NAZLI ve Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica