Tartışma Neden Uzmanların Kazançları Azalıyor?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında emrozgr tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. emrozgr

  emrozgr TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar otomasyon sistemindeki boşluk yüzünden, zaten bir işe sahip olan mühendis yada teknik elemanlar uzmanlık işini ek iş gibi yapıyor. Mühendis yada teknik eleman mevcut işinden maaşından vazgeçmeden istediği kadar uzmanlık yapabiliyor. Normalde en fazla çalışabileceği saat miktarı 37 saat.
  Çünkü zaten bir yerde 180 saat sigortalı olarak çalışıyor. Ama İsg Katip otomasyonu ile SGK nın hiçbir bağlantısı olmadığından bu kişiler 217 saatini de değerlendiriyor..
  Başka bir sıkıntıda şöyle ;
  Dershanede fizik,kimya,biyoloji öğretmenliği yapıyor. Aynı zamanda da OSGB ler onları kafasına göre firmalara uzman olarak atıyor. OSGB anlaştığı her firma için birinin 37 saatini alıyor dershanedeki öğretmene verdiği 500 Tl ona göre havadan gelen bir para gibi..
  Tamam hepimizin paraya ihtiyacı var ama böyle bir haksızlık olamaz..
  Ne mevcut işinden vazgeçmek istiyor ne de uzmanlıktan... Bu yüzden de OSGB nin verdiği düşük paralara evet diyor. Aldığı risklerin farkında belki paraya çok ihtiyacı var yada aldığı risklerin farkında değil...

  SGK otomasyonu ile İsg otomasyonunun birleştirilmesi şart...
  Bu konuda nereye şikayet dilekçesi yazılması gerekiyorsa yazacağım..
  Tabi zaten bir kişinin ayda 217 saatten fazla çalışmasının yasak olduğunu biliyoruz. Ama otomasyonun bunu algılayıp atama yapmamaya izin vermeyecek hale gelmesi gerekiyor.


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica