Haber Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde Iş Güvenliği Semineri - Konya

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde İş Güvenliği Semineri

  1.jpg

  Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde uzman konuklar tarafından Güvenlik, Sağlık ve Çevre Uygulamaları Haftası kapsamında ilgili öğretim görevlilerine seminer veriliyor.

  2.jpg

  Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Meram Konferans Salonu’nda, Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyelerine, Portekiz Minho Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pedro Arezes tarafından "Kişisel Koruyucu Ekipmanların Güvenlik ve Önlem Amaçlı Kullanılması" konulu seminer verildi. Seminere Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Emin Aydın, Prof. Dr. Mohammad Shahriari ve Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyeleri katıldı.

  Çalışanları kazalardan korumak amacıyla kaza değerlendirmesi yapabilmek için kaza hakkındaki detayları iyi bilmek gerektiğini söyleyen Minho Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pedro Arezes, “Eğer kişisel koruyucu ekipmanlar, mevcut potansiyel kazaların önüne geçemezse, çalışanlar bu ekipmanları giymeyi reddedebilir, iş performansını etkileyebilir ve hatta sakat kalma ve ölüm riski de oluşabilir” dedi.

  3.jpg

  Prof. Dr. Pedro Arezes, “Kişisel koruyucu ekipmanları seçerken karşı karşıya kalınan risk, çalışma koşulları, hangi organların korunacağı, çalışanların fiziki özellikleri, rahatlık, sağlamlık, ağırlık ve işçinin ekipmana adapte olabilmesi gibi maddelere dikkat etmek gerekir” diye konuştu. Arezes, kişisel koruyucu ekipmanların seçimi hakkında, “Her ne kadar kişisel koruyucu ekipmanlar, basit ve riskin azaltılmasında son çare olarak düşünülse de aslında bunların seçimi karmaşık olabilir. Ayrıca arka planda çok fazla teknoloji yer almaktadır. Dolayısıyla kişisel koruyucu ekipmanları seçerken bunların dikkate alınması gerekir” ifadelerini kullandı.

  Kaynak: IHA


   

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica