Nebosh International General Certificate'in Ülkemizde Geçerli Sayılmaması Sizce Doğru Mu?

tarık naşit özçelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tüm Avrupa ülkelerinin geçerli saydığı tek ve en önemli iş güvenliği belgesi olan Nebosh'un bizim bakanlığımız tarafından tanınmıyor olması bana mantıklı gelmiyor. İş Kazaları sıralamasında Dünyada 3. sırada Avrupada ise 1.sırada olan ülkemizin yetkililerimi doğru yapıyor tanımamakla yoksa iş güvenliğini işin önünde görüp standartı en üst seviyeye taşıyan Avrupa ülkelerimi doğru yapıyor acaba.

huuleeaan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Türkiye de bu eğitimi veren birçok kuruluş var Bakanlık zaten yetkiyi kendinde toplamak için uğraşıyor bide dışarıya neden versin. bana kalsa bu sertifika verme işini kolaylaştırmak yerine dahada zorlaştırırım. Çünkü yaptığımız iş sorumluk açısından en riskli işlerden biri.

tarık naşit özçelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Türkiye de bu eğitimi veren birçok kuruluş var Bakanlık zaten yetkiyi kendinde toplamak için uğraşıyor bide dışarıya neden versin. bana kalsa bu sertifika verme işini kolaylaştırmak yerine dahada zorlaştırırım. Çünkü yaptığımız iş sorumluk açısından en riskli işlerden biri.
Bu belgeyi almak öyle çok kolay değil ayrıcada ben kendimi örnek vermem gerekirse 7 yıldır bu işi şef pozisyonunda yapıyorum ve sayısızca uzman genç arkadaş yetiştirdim ancak kendim inşaat teknikeri olduğum için uzmanlık hakkı alamıyorum o nedenle Nebosh benim için çok önemli ve değerli bir belge olacak.

huuleeaan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ben uygulamanın neresinden şikayet ettiğini anlayamıyorum.. bu belgeyi almadan önce 4 sene okul bitirmiş (ki diğer bölümlere göre zor bölümler bunlar) kişilerden 1 tanesi olarak senin istediğin şeyi ben istemem. tamam tecrüben vardır belkide kendi alanında dünyanın en iyiside sensindir (beni yanlış anlamayın sakın) ama bakanlık denetimi dışında verilen bir sertifikayla benim sertifikam bir olmamalı ....

tarık naşit özçelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben uygulamanın neresinden şikayet ettiğini anlayamıyorum.. bu belgeyi almadan önce 4 sene okul bitirmiş (ki diğer bölümlere göre zor bölümler bunlar) kişilerden 1 tanesi olarak senin istediğin şeyi ben istemem. tamam tecrüben vardır belkide kendi alanında dünyanın en iyiside sensindir (beni yanlış anlamayın sakın) ama bakanlık denetimi dışında verilen bir sertifikayla benim sertifikam bir olmamalı ....
Yanlış anlayacak birşey yok çünkü bakanlık denetimi dışında verilen sertifika dediğiniz Türkiye hariç bütün dünyanın tanıdığı bir belge ve sizin olan sertifikada sadece ülkemiz bakanlığının tanıdığı bir belge. 2 yıl 4 yıl yada 10 yıl okumak maalesef iş kazalarını önlemeye yetmiyor, sizin tezinize göre a-b veya c sınıfı belge herşeyden önemli o nedenle gerek iş kazalarını önlemek olsun gerekse çıkan yasa ve yönetmelikler olsun herşey çok iyi ve yolunda gidiyor. Neyse ben sizin sizde benim fikrime hiçbir zaman katılamayız o nedenle bu işi inşallah bundan sonra sadece 4 yıllık mezunlar yapar ve başka hiç kimse bu hakkı alamaz bizde iş kazalarında avrupa sunucusu oluruzda o günleri görürüz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.