Haber Nazilli'de Hijyen Eğitimleri Başlıyor - Aydın

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Nazilli'de Hijyen Eğitimleri Başlıyor

  Nazilli Ticaret Odası ile Halk Eğitimi Müdürlüğü, ‘Hijyen Sertifikası’ eğitimi için işbirliği protokolü imzaladı.


  zr.jpg

  5 Temmuz 2013 tarihinde yayımlanan Hijyen Eğitimleri Yönetmeliği’ne göre Gıda ve Gıda ile temas eden işyerlerinde çalışan kişilerin almaları gereken ‘Hijyen Sertifikası’ eğitimi alması gerektiğini ifade eden Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan; “Yeni yönetmeliğe göre, gıda ve gıda ile temas eden tüm işyerlerinde çalışan personelin ‘Hijyen Sertifikası’ alması gerekmektedir. 05 Temmuz 2014 tarihinden itibaren denetimler başlayacaktır. Sertifikasız personel çalıştıran gıda işyerleri, bu tarihten sonra yapılacak denetimlerde cezai işlem ile karşılaşabilirler. Bu nedenle işletmelerimizin en kısa sürede hijyen eğitimi için başvuru yapmaları gerekmektedir.

  zt.jpg

  Yayımlanan Yönetmeliğe göre; Yemek Fabrikaları, Lokanta ve Restoranlar, Berber-Kuaför, Marketler, Fırınlar ve Unlu Mamul İmal ve Satış Yerleri, her türlü gıda satışı yapan yerler, hayvansal ve tarımsal gıda işleme ve paketleme işletmeleri, kaplıca, hamam ve saunalar, doğal kaynak sularının şişelenmesi ve üretimini yapan işyerleri, Gıdaların paketlendiği materyalleri üreten işyerleri gibi bir çok sektör çalışanı bu kanun kapsamındadır. Bizzat çalışmaları durumunda işyeri sahiplerinin de bu eğitimi alması gerekiyor" dedi.

  Hijyen eğitimine katılacak kursiyerlerin diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi, kurs ücretinin yatırıldığına dair banka makbuzu ile Nazilli Ticaret Odasına başvuru yapmaları gerektiği belirtildi.

  Kaynak: IHA


   
  Last edited by a moderator: 17 Nisan 2014
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica