Haber Nazilli'de Hastane Personeline Yangın Söndürme Eğitimi - Aydın

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Nazilli'de Hastane Personeline Yangın Söndürme Eğitimi

  1.jpg

  Nazilli Devlet Hastanesinde sivil savunma eğitimi ve uygulamalı yangın söndürme tüplerinin kullanımının tatbikatı yapıldı.

  2.jpg

  Hastane Sivil Savunma Amiri İsa Yazgan, tarafından Hastanenin değişik birimlerinde görev yapan 300 sağlık çalışanına değişik gün ve tarihlerde sivil savunma eğitimi verilerek hastanede bulunan yangın söndürme tüplerinin uygulamalı olarak kullanımı ile olası bir yangın sırasında nasıl kullanılacağını öğrendiler.

  3.jpg

  Eğitimler hakkında bilgi veren İsa Yazgan: “Hastanemizde halokarbonlu ve kuru kimyevi tozlu olmak üzere iki çeşit seyyar yangın söndürme tüpü kullanmaktayız. Halokarbonlu seyyar söndürücü tüpler A-B ve C sınıfı yangın risklerinin mevcut olduğu ortamlarda kullanılır. Aynı zamanda çevre dostu da olan bu tüplerin ortak özellikleri çok yüksek soğutucu etkiye sahip olmaları ve boşaltıldıkları ortamlarda kimyasal reaksiyon yanma zincirini kırarak yangını en etkili bir şekilde söndürmeleridir. Kuru kimyevi toz söndürücülerde püskürtüldükleri yüzeyde eriyip yapışkan bir tabaka oluşturarak oksijen ile teması keser yani yanma olayını devre dışı bırakır” dedi.

  4.jpg

  Uygulamalı eğitimin çok önemli olduğunu ifade eden Nazilli Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Nail Ündağ da; “Eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Bunun için hastanemizde görev yapan her kademedeki sağlık personelimiz özellikle sivil savunma konusunda eğitimlerini almaktadırlar. Sivil Savunma Amirliğimizce hem eğitim verilmekte hem de uygulama yaptırılmaktadır” şeklinde konuştu.

  5.jpg

  6.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica