Nasıl Iş Güvenliği Uzmanı Olmaya Karar Verdiniz..

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Makaleleriniz' kısmında EmekChe tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. EmekChe

  EmekChe TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar,hepimizin bu mesleği seçme nedenleri var..Sizi bu 'mesleğe' iten şey neydi mesela ? Nasıl gelişti ? Nasıl karar verdiniz ? Kendimden başlıyayım ben...

  2010 yazında bir arkadaşımla Taksim'de buluştuk..Üniversite yıllarından falan bahsettik,normal günlük sohbetlerden konuşuyorduk..Bir bayan arkadaşımızda gelecekti,neyse geldi oturduk bir cafede konuşuyorduk..Bayan arkadaşımız 'İş Güvenliği diye bir şey varmış,bizim bir arkadaş o işle uğraşıyor.Bilginiz varmı ? diye sordu' bizde arkadaşla 'Hayır,o ne ki' diyebildik..Akabinde,arkadaşla araştırdık,soruşturduk be bu sürece girdik.. : )) Yani,tesadüf üzeri gerçekleşen bir görüşme sonrası,bu sürece atıldık anlıyacağınız..


   
 2. gokces86_86

  gokces86_86 TÜİSAG Üyesi

  aynen tesadüfen gelişen ve sonucunda araştırıldığında gelecekte işe yarayacagına inandıgım birsey ;)

   
 3. OGÜN.

  OGÜN. TÜİSAG Üyesi

  patron ol dedi oldum.:):):)

     

   
  chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 4. civiluzman

  civiluzman Guest

  Keşke olmasaydım ilk işe başladığımda ileride alacağım ücretin iyi meblağlar olacağını düşünüyordum ama yanılmışım. Çok yanlış bir seçim olmuş

   
 5. Şahin Hamarat

  Şahin Hamarat TÜİSAG Üyesi

  İşverenimin önerisi(!) ile oldum...:)

     

   
  dibech bu yazıya teşekkür etti.
 6. ben de bir inşaat işi ile ilgili toplantıdayken o işyerinde bir yangın çıktı. Yangın sürecinde şahit olduklarım ve de daha sonrasında, beni iş güvenliğini düşündürmeye yöneltti. Zaten danışmanlık yaptığım için, iş güvenliği işinin de temelde bir danışmanlık olduğunu anladığım gün ben de iş güvenliği uzmanı olmaya karar verdim.

   
 7. Sinan Ergül

  Sinan Ergül TÜİSAG Üyesi

  Soğuk bir Kasım gecesi ak sakallı bi dede... Sen gir rüyama kafada baret, ayakta çelik burunlu kaymaz tabanlı çizme. Ulen noluyo dedim bismillah!!! Bak evladım dedi. Bana bak! Ne haldeyim gör de anla! Bu işler öteki taraftada böyle oluyomuş artık. Güvenlik ve sağlık herşeyin ötesindeymiş çalışan için! Yav dede dedim ayıptır sorması maaş kaç? Öyle uyanmışım! Anlayacağınız konunun parayla pulla bi ilgisi yok tamamen duygusal benimki ;)
   
  uzmancan ve ibrahimkara bu yazıya teşekkür etti.
 8. iyi de Sinan bey, böyle ruhani bir haldeyken, maaş kaç diye sormanız manidar olmakla beraber bir de duygusal olması ilginç :)   
  Sinan Ergül bu yazıya teşekkür etti.
 9. umutisg

  umutisg TÜİSAG Üyesi

  meslek hastalığı mağduru olmam ve gelecek kuşakların aynı mağduriyeti yaşamasına engel olma amacım, çalışan kesimin haklarına sahip çıkma gayretim ve ülkemin muasır medeniyet seviyesini geçmesi dileğim adına İSG Uzmanı olmaı seçtim..

     

   
 10. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  mümessildim.2011 yılı kasım ayı idi.yeterince doktor beklemiştik ve artık yatış zamanı gelmişti.7-8 mümessil arkdaş biraraya gelince yapılanı yaptık ve başladık sektöre sövmeye.ne iş yapabilirizi düşünmeye. o sırada meslektaş bir arkadaşım geldi."ya iş güvenliği diye bir şey varmış. adamlar bi imza atıp 15-20 bin tl kazanıyormuş." dedi. ve kuyuya taşı attı.sonra aratırdım ve nedense vazgeçtim.sonra başka bir arkadaşım dha bahsetti.o zaman tekrar araştırdı ve 2012 başında eğitime başlayıp mayısta sertifikayı aldık.
  hayırlısı artık.   
 11. uzmannn

  uzmannn TÜİSAG Üyesi


  aynı senaryo bende iş memnuniyetsizliği yaşarken ne yapabiliriz bir öneri iş güvenliği iyi para :) atıldık bir hevesle ama sonu hüsran :) eski günlerimi arar oldum.   
 12. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  aslında mesleki tatmin ve mutluluk olarak ben daha mutluyum şimdi.tabi mümessillikte çok rahattık.ÇALIŞMIYORMUŞUZ.şimdi çalışmaya başladığımı hissediyorum.evet gelir ve imkan olarak daha düşük seviyedeyim.ama bana verdiği mutluluk ve mesleki tatmin duygusu daha önemli açıkcası.zaten ilk duyduğumda para konusundaki avantajları belirten arkadaştan sonra atılmadım mesleğe.ikinci arkadaşımın telkinleri ile ile atıldım.buda benim maddiyatı biraz gözardı etmeme neden oldu gibime geliyor.yani öyledir herhalde :) öyle hissediyorum.

   
 13. uzmannn

  uzmannn TÜİSAG Üyesi


  çalıştığınız yer kurumsal ve İSG yi önemsiyorsa sevmeniz doğal :) ama OSGB yada sadece yasal boşluğu doldurmak için yapan bir işletmeyse sıkıntılı olur.
   
  chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 14. Davutt

  Davutt TÜİSAG Üyesi

  Parası iyidir diye girdim...

   
  uzmannn ve chemistanbul bu yazıya teşekkür etti.
 15. ibrahimkara

  ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

  Teknik eğitim fak. mağduru olarak en azından adımızın başında bir unvan olsun diye her yolu deniyoruz:)   
  uzmannn ve Haluk DEMİRCİOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
 16. takomania

  takomania TÜİSAG Üyesi

  üniversitede araştırdım 2009 yılında bu konuda gelişme olacağını düşündüm. Okul bitince Uzman oldum.

   
 17. Ufuk Ylc

  Ufuk Ylc TÜİSAG Üyesi

  Uzman olunmaz uzman doğulur :)

   
  uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
 18. Burak Durgun

  Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

  Okulunu okudum :)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica