Soru : Nakliye, Taşımacılık Ve Lojistik Sektörü

akg6161

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ARKADAŞLAR

NAKLİYE, TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK SEKTÖRÜ İÇİN RİSK ANALİZ RAPORU NASIL YAPILA BİLİR ? DAHA ÖNCE YAPAN YA DA FİKRİ OLAN VARİSE YARDIMCI OLABİLİR Mİ ?

mahlas788

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
aynı konu için bana da bir örnek lazımdı acaba bu konu hakkında çalışan var mı???

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar, daha önce yapılmış olan analizler vardı diye hatırlıyorum bu siteden arama kutusundan arama yaptınız mı?

akg6161

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evet yaptık, ancak bir sonuca ulasamadık.

Erdoğan TAMTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Nakliye sektöründe çalışıyorum ve şuan risk analizleri yapıyorum. Araçlar sabit adreste olmadığından risk analizi en zor olan sektör sanırım bu. Çünkü gidilecek her güzergah için yol risk analizi yapılması durumu söz konusu. yada bizim çalıştığımız firma öyle istiyor. ölüm gibi bir şey. 20.000 Km yol yaptım bir sürü fotoğraf ve bir o kadarda not aldım. şimdi raporlama aşamasındayım.

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Nakliye sektöründe çalışıyorum ve şuan risk analizleri yapıyorum. Araçlar sabit adreste olmadığından risk analizi en zor olan sektör sanırım bu. Çünkü gidilecek her güzergah için yol risk analizi yapılması durumu söz konusu. yada bizim çalıştığımız firma öyle istiyor. ölüm gibi bir şey. 20.000 Km yol yaptım bir sürü fotoğraf ve bir o kadarda not aldım. şimdi raporlama aşamasındayım.
Yol risk analizi derken olası trafik kazaları da iş kazası mı olarak değerlendiriliyor?
Yol risk analizinde nelere dikkat ediyorsunuz peki?

Erdoğan TAMTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Güzergah boyunca risk oluşturan tüm etkenler.. Örnek: kontrolsüz kavşaklar, yol yapım çalışmalarının olduğu bölgeler, ana yola bağlanan tali yollar, çift yönlü yollarda gidiş istikametinin tersinde bulunan işyerleri ve akaryakıt istasyonları bile risk değerlendirmesinin içinde. tek gidiş 250 km'lik yolun analizi 60-70 sayfa civarında fotolarla birlikte 1,70 Gb falan.. Bu analizleri sürücülere eğitim olarak verip en tehlikeli bölgeleride sürücü el kitabının içine koyacam. :)

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar,
1 çalışanı olan bir kişi risk analizi istiyor. Şoför çalışıyor yanında ve yolcu taşıma işi yapıyorlar. Herhangi bir ofisleri yok. İş adresi olarak ev adresi bildirilmiş. Bu risk analizi nasıl olmalıdır sizce?

çağatayözcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
erdoğan bey çok detaylı bir çalışma yapmışınız da olay yılan hikayesine dönmüş gibi bence onları risk haline getirmek ve derecelendirmek çok zor bir iş.

Erdoğan TAMTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çalıştığımız firma bu şekilde isteyince yapabilecek çok fazla birşey yok. Yap kurtul devreye giriyor maalesef. Sadece bir formun üzerine güzergah boyunca falan kilometrelerde viyadük olduğunu kış şartlarında donma riskinin; bu sebeplede kayma riskinin olduğunu hızın düşürülmesi gerektiğini, takip mesafesinin 2 katına çıkarılması gerektiğinide yazabilirdik. ve bu sebepten dolayı kaza riskinin çok yüksek olduğunuda vurgulayabilirdik dimi.

çağatayözcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
BU ARAÇLARLA İLGİLİ BAKIM-ONARIM KISMI ÇOK ÖNEMLİ SİZ DE BİLİYORSUNUZ Kİ.ONUNLA İLGİLİ BÖLÜMDE SORUMLULUĞU PAYLAŞTIRIN BİRİMLERE BENCE.

Erdoğan TAMTÜRK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bakım onarım, sürücülerin eğitimleri (7-8 tane eğitim alıyorlar) ve tabii her yıl yenileme eğitimleri, gizli takipler, değerlendirme toplantıları, aksiyon çok bizde.. :)

çağatayözcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bizde de öyle sayılır bende kargo şirketinde çalışıyorum bizde de bakım onarım-güvenli sürüş gibi eğitimler önemli ama sizin gibi detaylandırmadık biz.

gülsüm fikriye

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ARKADAŞLAR

NAKLİYE, TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK SEKTÖRÜ İÇİN RİSK ANALİZ RAPORU NASIL YAPILA BİLİR ? DAHA ÖNCE YAPAN YA DA FİKRİ OLAN VARİSE YARDIMCI OLABİLİR Mİ ?
sayın arkadaşım bende bu alanda yeniyim size gelen bir örnek olursa banada gönderirseniz sevinirim .yazan yazıları okudum ve çok detaylı analiz çalışmaları yapan arkadaşlar var benim çalıştığım alanda böyle bi sey cok zor hangi kamyonun güzergahını yapabilirim ki .. neyse meslektaşım iyi çALIŞMALAR BENDE BULURSAM GÖNDERİİRİM

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar,
1 çalışanı olan bir kişi risk analizi istiyor. Şoför çalışıyor yanında ve yolcu taşıma işi yapıyorlar. Herhangi bir ofisleri yok. İş adresi olarak ev adresi bildirilmiş. Bu risk analizi nasıl olmalıdır sizce?

erdim

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar nakliyeler için bir örnek varsa bende ica edebilirim şimdiden teşekkürler

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.