Nace Kodu Belirleme

mesutbuluttt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar SGK sicil nodan nace ye geçişte bir sorum olacak bilgisi olan arkadaş var ise paylaşırsa sevinirim.
266220808117157..... kodlu bir mükellef için nace tespiti yapmak istersek koyu olan yerdeki olan 66.22.08 diye nace kodu tebliğine baktığımda öyle bir kod çıkmıyor. 66.22.01 veya 66.22.02 var sadece 66.22 ile başlayan.
Nedir şimdi bu mükellefin nace kodu?
Bilgi sahibi isg profesyonellerinden bir yardım rica olunur

Armağan Kocabaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
güzel soru aynı dertten bende muzdaribim

Levent ACAR

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
66.22.01 veya 66.22.02 'in tehlike sınıfları da aynıysa sizinki de o olacaktır. benim bildiğim budur. tavsiyem size e -bildirge yönetim sistemindeki kodunuza da bakmanızdır.

mesutbuluttt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tamam bu mükellef için 01 ya da 02 olması tehlike sınıfında değişikliğe yol açmıyor fakat bazı durumlarda (örneğin kuru temizleme) birisi az tehlikeli çıkarken diğeri çok tehlikeli çıkabiliyor.
Yinede teşekkürler sn leoxbjk.
bilen bir arkadaştan cevap bekliyorum mümkünse

ÇAĞRI KABAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bildiğim kadarıyla işletmenin SGK' ya başvurup sicil numarasını yeni NACE kodlarına uygun bir numarayla yenilemesi gerekiyor. Yeniletmediği takdirde İSG katipten işletme bulunmuyor.

mesutbuluttt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sn. Çağrı kabak;
bu kodlar güncel ama zaten

jeolog005

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
e-bildirgeye giriyorsunuz, İşkolu kodu girişi ve değişiklik talebi diye bir link var oraya tıklıyorsunuz. İşyeri faaliyet kodu kısmında, nace kodu ve tanımı yazılıdır. Eğer yazılı değil ise aşağıdan işinize uygun olan seçeneği işaretliyorsunuz.

Söylediğiniz rakamlardan son ikisi genelde nace kodu ile aynı olmuyor.

İkinci bir yöntemde isgkatip'ten girip bakmak.

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
e-bildirgeye giriyorsunuz, İşkolu kodu girişi ve değişiklik talebi diye bir link var oraya tıklıyorsunuz. İşyeri faaliyet kodu kısmında, nace kodu ve tanımı yazılıdır. Eğer yazılı değil ise aşağıdan işinize uygun olan seçeneği işaretliyorsunuz.

Söylediğiniz rakamlardan son ikisi genelde nace kodu ile aynı olmuyor.

İkinci bir yöntemde isgkatip'ten girip bakmak.

isg katipten işyerinin nace kodunu nasıl bulabiliriz?

jeolog005

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
işyerinin e-bildirge yetkilisinin tc kimlik nosu ve e-devlet şifresi ile girdiğinizde ana sayfanın altında yazar. Hem asgari uzman ve hekim süreleri yazar hem de tehlike sınıf yazar. Sol tarafta

jeolog005

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
da kurum altbirim bilgileri diye bir sekme var ona tıkladığınızda da işyeri sicil nosu, nace kodu, tanımı, adresi vb yazar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.