Günün Konusu Mutluyum Çünkü ..................... (16.02.2012)

Konu, 'Günün Konusu' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

"Dünya genelinde yapılan 'mutluluk araştırması' çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Araştırmaya göre, dünyanın en mutlu halkı Endonezyalılar, Türkiye ise dünya üçüncüsü..."

Arkadaşlar merhaba,
    Gazetelerde gördüğünüz gibi araştırmalar neticesinde dünyadaki en mutlu 3.ülke olmuşuz. (!)
    Bundan hareketle siz arkadaşlarımın da neden mutlu olduklarını bildireceği bir konumuz olsun istedim.
    Bu konuya "Mutluyum çünkü ..... " ile başlayan mesajlarınızı bırakabilirsiniz.

2. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

İlk mesaj yine benden olsun.
    Mutluyum çünkü yeni baştan iş güvenliği ile ilgili mevzuatlar oluşturmak yerine yabancı kaynaklardan mükemmel bir türkçeyle (!) çevrilmiş mevzuatları kullanıyoruz. (!!!)

Gülşen ÇETİN bu yazıya teşekkür etti.
  3. Mustafa ESEN

Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

o haberi bende okumuşdum ama bence sondan 3. mutlu ülke diye değiştirseler daha iyi olurdu çok enteresan bi araştırma acaba kaç kişi üzerinde nerede yapıldı çok merak etmişdim.:düşünceli:

nilgan bu yazıya teşekkür etti.
  4. Mustafa ESEN

Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

benden hızlı çıktınız kaan hocam şimdi mutsuz oldumm :alkış:

5. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

mutluyum çünkü gelişmekte olan (veya "gelişmekte olan ülke" olmak üzere olan) bir ülkede yaşıyorum. ne öyle hiçbir hedefi kalmamış gelişmiş ülke olmak istemezdim :)
    mutluyum çünkü haftalık çalışma süresinde avrupa da birinciyiz. mesaileri de katarsak açık ara birinci :)
    mutluyum çünkü bütçemiz bu ay ... milyar dolar fazla vermiş. (asgari ücret kaç liraydı?) :)
    mutluyum çünkü milletvekilimin maaaşına %100 zam geldi. ohhh be. az kalsın iptal oluyordu ama
    ...

yakup uA bu yazıya teşekkür etti.
  6. KübraHemşire

KübraHemşire TÜİSAG Üyesi

Mutluyum çünkü mutsuz olursam elimde olan güzel şeylerin değerini bilmediğim için nankörlük ettiğimin düşünülüp yok olmasından korkuyorum.hayatımızda varolan herşey için şükretmek gerek,mesela kendiniz için dua edersiniz ya ben küçüklüğümden bugüne kendim için bir şey istemeden önce ailemi düşünürüm.sanki kendim için istersem hakkım dolucak gibi gelir.birde ben yaşlılığımı hayal edemiyorum,bir sınırda takılıyor ya genç ölücem yada vakti gelmedi o sebeple bugünü, bugün yaşamak gerek.

7. Gülşen ÇETİN

Gülşen ÇETİN TÜİSAG Üyesi

Mutluyum çünkü....umutluyum :) Umut fakirin ekmeği yoksa nasıl yaşardık ;)
    Ülke olarak neden mutluyuz peki ? Çünkü; mutluluğu parayla ölçmüyoruz, ülke olarak çok mücadeleciyiz. En ufak başarılarımızda bile mutlu oluyoruz. Sorunlarımız kat be kat olsa bile bir çocuğun gülümsemesi bile mutlu oluyoruz....diğerlerini siz tamalayın artık ;)

KübraHemşire bu yazıya teşekkür etti.
  8. Umut Ergun

Umut Ergun TÜİSAG Üyesi

Bu haber yalan.
    Mutlu falan değiliz.
    Hepimiz küçük hesaplarla günü kurtarmaya çalışıyoruz.
    Çalışan kesiminde önlerindeki 2 seneyi görebilen, kötü senaryolara hazır olan yok dencek kadar az.
    Hemen herkesin bankalara anormal miktarda kredi borcu var.
    Öyle anormal ki, mevcut maaşları ile bir yıl yemeden içmeden fotosentez yaparak geçinseler kapanmaz.

KübraHemşire bu yazıya teşekkür etti.
  9. yakup uA

yakup uA TÜİSAG Üyesi

Mutluyum çünkü
    Mut'luyum
    Mersin mut'tan selamlar

Gülşen ÇETİN ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica