Müşteşarın Beyanatı " Erkekseniz Hileli Ürün Satın "

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Ersin tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mirmahmutoğulları, “Denetçi sayısını artırdık. Erkekse bir firma yönetmeliğe aykırı üretim yapsın” dedi


  Güncelleme:19 Temmuz 2012 09:57
  [​IMG]
  Gıda, TarımveHayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, hileli gıda satmaya yeltenen firmalara gözdağı verdi. Sağlıklı Gıda Platformu’nun düzenlediği toplantıda konuşan Mirmahmutoğulları, bakanlık bünyesindeki 1500 olan denetçi sayısını 4 bin 600’e çıkardıklarını kaydetti.

  Bugün'ün haberine göre Mirmahmutoğulları, “Az denetçiyle de disiplin sağlanır. Hileli ürün sattığını tespit ettiğinizin canını yakarsanız bir daha yeltenmez. Çok sıkı denetimler yapıyoruz. Erkekse bir firma yönetmeliğe aykırı üretim yapsın” dedi.

  Firmalar analiz ettiriyor Bakanlığın başlattığı teşhir uygulamasının olumlu sonuçlar verdiğini ifade eden Vedat Mirmahmutoğulları, firmaların kendi ürünlerini test ettirmek için laboratuvarlara getirdiğini söyledi.

  Yapılan testler konusunda firmaların bazı eleştirileri olduğunu belirten Mirmahmutoğulları, “Biz karma ürün satılmasın demiyoruz. Satılan ürünün üzerine karışık olduğu yazılsın diyoruz” diye konuştu. Vatandaş da memnun Hileli ürünlerin teşhir edilmesi uygulamasından vatandaşın da memnun olduğunu ifade eden Mirmahmutoğulları, 2004 yılında başlattıkları Alo Gıda 174 hattına bugüne kadar 600 bin telefon geldiğini bunlardan 92 bin 500’ünün gıda ile ilgili şikayetler olduğunu kaydetti.

  Mirmahmutoğulları, “Bu şikayetlerin 90 bin 500’ünü sonuçlandırdık. 2 bin şikayet konusunda ise çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.   
  Last edited by a moderator: 18 Şubat 2014
 2. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi

  yazılar çıkmamış.gıda tarım ve hayvancılık bakanı müşteşar çok sıkı denetimler yaptıklarını,az denetçi ile de disiplin sağlanabileceğini hileli ürün üretenlerin ,satanların teşhir edilmesi sayesinde olumlu sonuçlar alındığını belirtmiş.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da iş güvenliği önlemi almayan almak istemeyen firmaları teşhir etse ,açıklasa iş güvenliği alanında da olumlu sonuçlar alınabilir.

   

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica