Haber Muğlada Maden Durdurma Kararı

Konu, 'Sektörel Haberler' kısmında akif.dogan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. akif.dogan

  akif.dogan TÜİSAG Üyesi  Muğla'da maden ocağına iş durdurma kararı
  [​IMG]
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından Köyceğiz'de göçük oluşan madende yapılan incelemenin ardından hazırlanan raporda "İş yerinde işin durdurulması" kararı alındığını bildirildi.
  Muğla Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Köyceğiz ilçesine bağlı Beyobası beldesi Pınarköy mevkisinde özel bir şirkete ait krom madeni ocağında meydana gelen göçüğün ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığınca teftiş gerçekleştirildiği, teftiş sonucunda İş Teftiş İzmir Grup Başkanlığınca oluşturulan İş Müfettişleri Heyetinin 21 Kasım'da rapor hazırladığı belirtildi.
  Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
  "Ocağın 3'üncü katındaki artı 140 kotlu galeri ve bu galeriye bağlı üretim ara katı yer üstüne birbirinden bağımsız ve güvenli yapıda en az iki farklı yoldan bağlandığı, yer altında üretim yapılarak açılan boşluklara yeterli tahkimat yapılmadığı, oluşan boşlukların doldurulmadığı, kavşak ve bağlantı noktalarında yapılan tahkimatların yetersiz olduğu bildirildi. İş Müfettişleri Heyeti, yukarıda belirtilen hususların çalışanlar için hayati tehlike oluşturması nedeniyle 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 25. maddesine göre 'İş yerinde işin durdurulmasına' karar verdi."
  Beyobası beldesi Pınarköy mevkisinde özel bir şirkete ait krom madeni ocağında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçi Ali Abay hayatını kaybetmiş, işçilerden 2'si kendi imkanlarıyla madenden çıkarken, Salih Keskin yaralı kurtarılmıştı.


   
  Last edited by a moderator: 5 Aralık 2013
  Gamze ve uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica