Haber Mobilya Deposu Yangını 2 Saate Söndü

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Mobilya deposu yangını 2 saate söndü
  [​IMG]


  KONYA HABER
  CiTY NET: Konya`da bir mobilya deposu yandı, üç fabrika yangında zarar gördü. Yangın çok sayıda itfaiye ekibinin yaklaşık 2 saat süren müdahalesi ile kontrol altına alınabildi.

  Yangın, merkez Selçuklu ilçesi 1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir mobilya deposunda çıktı. iddiaya göre, mobilya deposunun yanında bulunan demir döküm fabrikasında kaynak yapıldığı sırada kıvılcım sıçraması neticesi depoda yangın başladı. Yangın, bir anda büyüyerek tüm depoyu sardı. Depo alevlere teslim olurken, depoda bulunan muhasebe bölümünde çalışanlar diğer işçiler tarafından içeriden çıkartıldı. Alevlerden deponun yanında üç fabrikada kısmen yanarak zarar gördü. Yangın mahalline çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. itfaiyenin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonunda yangın güçlükle kontrol altına alınabildi. Can kaybı ve yaralananın olmadığı yangında, depoda dolu olan mobilya, yatak ve yastıklar tamamen yanarak kül oldu.

  Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.


  Kaynak: http://www.habercity.net/yerel/Mobilya-deposu-yangını-2-saate-söndü-h24735.html


   
 2. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Kaynak Sırasında Çıkan Yangın 4 Fabrikayı Kül Etti
  [​IMG]
  Konya 1.Organize Sanayi Bölgesi'nde kaynak yapıldığı sırada çıkan yangın 4 fabrikayı küle çevirdi.
  Konya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde kaynak yapıldığı sırada çıkan yangın 4 fabrikayı küle çevirdi. Yangın, itfaiyenin yaklaşık 2 saat süren çalışmasının ardından kontrol altına alınabildi. Yangında ölü veya yaralı olmadığı öğrenildi.

  Yangının yaşandığı noktaya gelen 1. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bülent Kaşdoğan, kaynak sırasında çıkan kıvılcımların mobilya deposuna sıçramasıyla yangın çıktığını ileri sürdü. Mobilya deposunda başlayan yangının da Hidrolik San’a sıçradığını ifade eden Kaşdoğan, yangında 4 fabrikanın etkilendiğini aktardı.

  KAÇAK YAPILAŞMA YANGIN RİSKİNİ ARTIRIYOR

  Bülent Kaşdoğan, 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bir buçuk yıldır ruhsatlandırma çalışmaları yaptıklarını ancak bazı engellerle karşılaştıklarını söyledi. Yangının bölgedeki sanayicilere ders olmasını umut ettiğini dile getiren Kaşdoğan, “İtfaiye zamanında müdahale etti ama aradaki bölmelerin kaçak ince sac olması yangının yayılmasına neden oldu. Yangın eğer ısı yalıtım firmasına ve elektrik malzemeleri satan diğer depoya sıçrasaydı söndürülemezdi. Umarım sanayiciler bu yangın ders alıp yerlerini ruhsatlandırırlar. Yanan demir atölyesi ve yanan mobilya deposu ruhsatsız maalesef. Maddi zarara uğrayan arkadaşlara geçmiş olsun.” dedi.


  Kaynak: http://www.haberler.com/kaynak-sirasinda-cikan-yangin-4-fabrikayi-kul-etti-5269971-haberi/

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica