Haber Mobbing Uygulayan Amir Ceza Veremez!

Konu, 'Mobbing Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Mobbing uygulayan amir ceza veremez!

  1.jpg

  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli bir hemşire, dahiliye servisi nöbetinde geçen bir olayla ilgili tutanak tutulduğu ve inceleme başlatıldığı gerekçesiyle dava açtı. Hemşire savunmasında yöneticisi tarafından mobbinge maruz kaldığını gerekçe göstererek hakkında yapılan disiplin incelemesinin husumet kaynaklı olduğunu ifade etti. Mahkeme, dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı gerekçesiyle dava konusunun iptaline karar verdi.

  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan davacı, dahiliye servisi nöbetinde geçen bir olayla ilgili tutanak tutulduğu ve inceleme başlatıldığı gerekçesiyle dava açtı.

  Davacı nöbeti bittikten sonra hakkında disiplin incelemesi başlatan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün makamına görüşmek için gittiği, ancak görüşemediğini belirtti.

  Bu sırada da ifade veremediğini, bu durumunda tutanağa bağlandığını belirten davacı, akabinde kendisi hakkında ifadeye çağrı evrakını tebellüğ etmediği ve ifadeye geldiği halde ifade vermediğinden bahisle inceleme ve soruşturma başlatıldığını ifade etti.


  Olayda, davacı daha önce nöbet ve izin konularında kendisi ve diğer personeller arasında ayrım yapıldığı ve tarafına mobbing uygulandığını iddia ederek, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün de bulunduğu yöneticiler hakkında şikayette bulundu.

  2. İdare Mahkemesince alınan kararda, disiplin soruşturması ve soruşturma sonucunda verilen cezanın tarafsızlığından söz edilmeyeceğinden, dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı gerekçesiyle dava konusunun iptaline karar verildi.

  Kaynak: http://www.medimagazin.com.tr/hekim...g-uygulayan-amir-ceza-veremez-2-17-59227.html
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica