Haber " Mobbing Intihara Yol Açıyor "

Konu, 'Mobbing Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  "Mobbing İntihara Yol Açıyor"
  [​IMG]
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim Merkezi (ÇASGEM) ve Türk-İş tarafından düzenlenen "mobbing" konulu seminerlerin Bursa ayağı yapıldı.

  Osmangazi Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi salonunda gerçekleştirilen seminerde, sendika temsilcilerine ÇASGEM adına eğitimci uzman İsmail Akgün ve Türk-İş Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir tarafından iş yerlerindeki psikolojik taciz hakkında bilgi verildi.

  Liyakatsiz yöneticilerin beceriksizliklerini örtmek için mobbing uyguladığını belirtenİsmail Akgün, "Liyakatsiz yöneticiler, kendi beceriksizliklerini örtmek için, iş arkadaşlarına ya da çalışanlarına taciz, saldırı ya da bir nevi eziyette bulunarak onların saf dışı kalmalarını sağlamak ister. Günümüzde iş hayatının en önemli sosyal meselelerinden biri olan iş yerinde psikolojik taciz konusunda eğitim yoluyla ferdi, kurumsal ve sosyal farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmede bulunmak maksadıyla bu projeyi hazırladık. Kazandırılacak bilinçle çalışanların beden ve ruh sağlığının düzelmesini planlıyoruz. Çalışma hayatındaki zorlukların ve psikolojik tacizlerin konuşulacağı eğitim, çalışma hayatında bu tür olumsuzlukların önüne geçilmek gayesiyle düzenlenmiştir. Mobbing, hem işveren ve müdür hem de çalışanlar tarafından uygulanıyor. Mobbing, işten ayrılma ve daha sonrasında intihara kadar giden neticeler doğurabiliyor. Almanya'da yapılan bir araştırma, intiharların yüzde 10'unun mobbingden kaynaklandığını ortaya koydu. Ülkemizde ise böyle bir istatistiki bilgi henüz mevcut değil" diye konuştu.

  Eğitime katılan toplam 87 kişiye sertifika verilecek. 10 ilde 600 kişinin katıldığı seminerlerin Bursa ayağıyla birlikte 763 kişiye mobbing eğitimi verilmiş olacak. -Bursa


  Kaynak: http://www.haberler.com/mobbing-intihara-yol-aciyor-5393823-haberi/


   
  uzmancan ve ataselim bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica