Tartışma : Mevzuatlarda Yer Alan Esneklikler!

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar;
Biz İG uzmanlarının rehberi niteliğindeki Kanun ve Yönetmeliklerdeki esneklikler hususunda geniş çaplı bir araştırma yapılmasını ve tespitlerimiz sonucunda başta Sn. Çalışma ve sosyal güvenlik Bakanı olmak üzere bakanlığa bağlı iş müfettişleri ve iş kazalarında bilirkişilik yapan kişileri de kapsayacak şekilde teferruatlı bir tartışma ortamı yaratmak gerekiyor diye düşünüyorum. Arkadaşlar bu konu gerçekten çok önemli. Kim kimi hangi Kanun yada Yönetmelik hükmüne uymadığı için suçlayacak? Bu sorunun cevabını bulmak ve önümüzü görebilmek adına bahsi geçen esnek hükümlerin yeraldığı mevzuat maddelerini tek tek tespit ederek hükümlerin netleştirilmesi için sorumlu tüm yetkililere ulaştırmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Buyrun ben bir örnekle başlıyorum.
1- Yapı işleri yönetmeliğine göre
Yapı işlerinin gündüz yapılması esastır, çalışma yerleri, barakalar ve yollar mümkün olduğu ölçüde doğal olarak aydınlatılır. Gece çalışılmasının gerekli veya zorunlu olduğu çalışmalarda veya gün ışığının yetersiz olduğu durumlarda uygun ve yeterli suni aydınlatma sağlanır, gerekli hallerde darbeye karşı korumalı taşınabilir aydınlatma araçları kullanılır. Suni ışığın rengi, sinyallerin ve işaretlerin algılanmasını engellemeyecek şekilde seçilir.
Soru: Gece çalışmasının gerekli veya zorunlu olması durumuna kim karar verir?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.