Haber - Metan Gazından Zehirlenen 2 İşçi Hastaneye Kaldırıldı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Metan Gazından Zehirlenen 2 İşçi Hastaneye Kaldırıldı

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Genco tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Genco

  Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi  Afyonkarahisar'da fiber optik kablo çalışması için girdikleri kanalda metan gazından zehirlenen iki işçi hastaneye kaldırıldı.

  Alınan bilgiye göre, Afyonkarahisar-İzmir karayolunun 3. kilometresindeki bölgede fiber optik kablo çalışması yapan işçilerden Zülfikar Bilge, girdiği kanalda fenalaştı.
  Yaralı işçiye müdahale etmek için kanala giren diğer işçi Ahmet Şen de fenalaşarak düştü.
  İki işçinin fenalaştığını gören arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen AFAD ekipleri, vantilatörle gazı tahliye ederek fenalaşan işçileri dışarı çıkardı.
  Ambulansla hastaneye kaldırılan yaralı işçiler Bilge ve Şen'in sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.
  Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  KAYNAK


   
 2. Gül Bahar

  Gül Bahar TÜİSAG Üyesi

  Keşke kanala girmeden ölçselerdi , büyük ihtimalle eğitim almamış bilinçsiz kişiler. :(

   
 3. Tolga_34

  Tolga_34 TÜİSAG Üyesi

  Taşeron firma çalışanlarıdır. Eğitimi kim verecek ? Hangi taşeron firma iş güvenliği danışmanlığı , uzmanlık hizmeti alıyor ??
  Yapılan iş fiber optik işi. Bunu herkes yapamaz!!! Bunun personeli özeldir ve farklıdır. İş güvenliğini bir kenarı bırakın, kişi zaten ne ile karşılaşacağını biliyordur. Ama taşeron firmada çalışıyor. Dolayısı ile kişinin bilinçsizliği değil, iş kaybı korkusu, ekmek parası olayı. :( :(
  Ayrıca, anadolunun her yerini geziyorum, iş güvenliği diye bir olay yok hiç bir yerde. Bir kaç büyük kurumsal firmanın olduğu küçük şehirlerde sadece o firmalarda var o kadar. Hatta daha acı uygulamalar var, insan bizzat kişiden dinlediğinde ne diyeceğini bilemiyor.

     

   
  İsg AYDINOĞLU bu yazıya teşekkür etti.
 4. İsg AYDINOĞLU

  İsg AYDINOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Aynen.İşçiye eğitimi ancak istirahat saatinde veriyoruz.

   
  Tolga_34 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica