Haber Metal Fabrikasında Patlama - Çin

Konu, 'Dünyadan İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Metal Fabrikasında Patlama

  1.jpg


  Çin'in doğusundaki Ciangsu eyaletindeki bir fabrikada meydana gelen patlamada ölü sayısının 68'e yükseldiği bildirildi.

  Şinhua ajansının haberinde, Çin'in Ciangsu eyaletindeki Kunşan şehrinde metal fabrikasında meydana gelen patlamada ölü sayısının 68'e çıktığı ifade edilerek 44'nün olay yerinde, 24 kişinin ise hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

  Yetkililerin yaptığı açıklamada, ilk incelemelere göre, patlamaya cilalama atölyesindeki stok halinde bulunan kimyasal maddenin neden olduğu kaydedildi.

  2.jpg

  Metal fabrikasında toplam 450 işçisinin bulunduğu ve yabancılar tarafından işletildiği belirtilerek, patlamanın meydana geldiği anda 261 işçinin vardiyada olduğu açıklandı.

  Yerel sağlık yetkililerin yaptığı açıklamada, yaralıların tedavisinin Kunşan ve civar şehirler Sucou ve Vuşi'deki hastanelerde sürdüğü belirtildi. Şanghay'daki Ruycin Hastanesi'nin yanık ünitesi bölümünden birçok doktor ve hemşirenin, destek amaçlı Kunşan şehrine gittiği açıklandı.

  Patlama ile ilgili soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

  Çin'in doğusundaki Ciangsu eyaletinin Kunşan şehrindeki metal fabrikasında sabah saatlerinde meydana gelen patlamada 65 kişinin öldüğü ve 150 kişinin yaralandığı kaydedilmişti.

  Kaynak: AA


   
  trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica