Soru : Mesleki Eğitim Belgesi Hakkında

Berkay Bengütaş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar öncelikle.

Karşılaştığım bir durum var bu konuyla alakalı bilgi almak istedim sizlerden.Firmalarımızdan birinde Tavan vinci operatörleri var ve bu kişilerin operatörlük belgeleri TMMOB tarafından verilmiş.TMMOB kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları olarak geçtiği için eğitim verebilir diye biliyorum fakat ilgili TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK'e göre maade 6-e ye göre Millî Eğitim Bakanlığının ilgili biriminin onayının alınması şartıyla diye ibare mevcut. Belge de MEB onayı vs yok. fakat TMMOB onayı bulunmaktadır. bu belge mesleki eğitim belgesi diye kabul edilebilir mi?

Teşekkürler

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Beykay hocam MEB'in çağrı merkezi var 147. Arayıp teyit alabilirsiniz konu ile ilgili. Normalde halk eğitim merkezi ile protokol yapıp milli eğitim onayı alıyorlar belgelerine. Belki sertifikasına onay verebilirler. İş gücü kaybı olmayacağını düşünüyorsanız da gidip belgesini alsın operatör arkadaş.. devlet destekli zaten işverenden veya işçiden para çıkmıyor diye biliyorum. Yıl sonuna kadar zamanız var.

Berkay Bengütaş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Operatör arkadaslar zaten almis belgelerini yaklasik 6 ay once falan.su anda bu belgeler duruyor.gecerli midir mesleki egitim yerine meb onayi olmadan merak ettigim nokta budur.tmmob tarafindan verilmis.

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Operatör arkadaslar zaten almis belgelerini yaklasik 6 ay once falan.su anda bu belgeler duruyor.gecerli midir mesleki egitim yerine meb onayi olmadan merak ettigim nokta budur.tmmob tarafindan verilmis.
MEB onaylı olması gerekiyor diye biliyorum.

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
MMO nun belgeleri Milli Eğitim onaylı zaten, sorun ne?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.