mebran uygulamasında güvenlik | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

mebran uygulamasında güvenlik

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında tbdkk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. tbdkk

  tbdkk TÜİSAG Üyesi  inşaat ta yalıtım için yapılan mebran uygulamasında güvenlik kuralları nelerdir ve işciye ne tür eğitim verilmelidir.


   
 2. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  sanırım en önemli problem yangın olacaktır.kaplama malzemesi olarak kullanılan membran uygulamaları yanmaya elverişli kimyasallardan oluşuyor ise,çatıda yapılacak bir kaynak veya ateş çıkaracak herhangi bir iş,ciddi anlamda olumsuz sonuçlara sebep olabilir.
  diğer önemli nokta ise,yüksekte çalışmalarda alınacak güvenlik tedbirleridir..
  iyi çalışmalar dilerim sayın tbdk..

   
  tbdkk bu yazıya teşekkür etti.
 3. leventsert

  leventsert TÜİSAG Üyesi

  Elde yüzde vücutta yanma vakası neydana gelebilir.Membran ustasının eldiven ve deri kollukla gözlükle çalışması gerekir.
  Dikkatsiz hürmüz kullanımından meydana gelen yangın oluşabilir.Çalışma alanının yakınında yangın söndürme tüpü bulundurulmalıdır. Çıkan dumanıda solumamak gerekir.Çatı kaplamaları arasında boşluk olmamalı şeffaf çatı kaplamaları üzerine basılmaması için şeffaf kısımların etrafı uyarı boyası ile boyanmalıdır.Yağmurlu havalarda çatıya çıkılmamalı yıldırım çarpmasından korunmalıdır.Güneşli havalarda sıcak çarpmasına karşı şapka kullanılmalıdır. Islak ve nemli ortamda elektrik kablolarına dikkat edilmelidir.

     

   
  serr ve tbdkk bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica