Mayıs'tan Sonra Sınavlara Aramı Veriliyor?

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında burak karapınar tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. burak karapınar

  burak karapınar TÜİSAG Üyesi  Bir eğitim kurumundan aldığım bilgiye göre mayıstaki sınavdan sonra uzmanlık sınavlarına bir süre ara verileceği konuşuluyor.Benden başka böle birşey duyan varmı aslı varmıdır ?


   
 2. fatihzkn

  fatihzkn TÜİSAG Üyesi

  Onu bilmem ama sürecin devamında bu işin bölümünü üviversitelerde kurup mühendisliğini verecekler gibi bir izlenim edindim.

   
 3. umittt

  umittt TÜİSAG Üyesi

  Fatih bey ben de size katılıyorum. Aslında fena da olmaz kanımca. Ben sınavlara ara verileceği ile ilgili herhagi bir duyum almadım ama sadece mayıstak sınavla açık kapanmaz heralde. Çünkü Türkiye'de C ve B sınıfı uzmana çok fazla ihtiyaç var.

     

   
 4. burak karapınar

  burak karapınar TÜİSAG Üyesi

  gayet mantıklı bir hareket olur bence.Çünkü ben MYO İşçi sağlığı ve iş güvenliği bölümü mezunuyum ne yazık ki bana okulda öğretilenler arasında bir tane risk analizi metodu bile yok tu.

   
 5. fatihzkn

  fatihzkn TÜİSAG Üyesi

  Aslında bakanlığın yapmış olduğu bilgilendirme toplantılarında verdikleri verilere bakacak olursan C sınıfı uzman ihtiyacı yeterli sayıya ulaşmak üzere A ve B sınıfındaki sıkıntılarda geçici maddenin uzatılarak kapatılabilceği öngörüsü mevcut.

     

   
 6. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  burak bey
  Eğitim programlarının geliştirilmesi gerektiği konusunda size katılıyorum. Aslında bu bölümü de mühendisliğe çevirmeleri belki daha iyi olacaktır. böylelikle iş verenlerin bu konudaki olumsuz tutumları aşılmış olacaktır.

   
 7. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin

  Arkadaşlar,
  Böyle bir konu olsaydı çoktan basına yansırdı diye düşünüyorum.
  Aynı toplantıya Levent beyde katılmıştır. Kendisiyle de bu konu hakkında görüştüm, fakat söylenenlerin yanlış anlaşılmış olabileceğini belirtti.
  C sınıfları 3 sene sonra B sınıfı olmaya başlayacak, B sınıfı olan bir uzmanın gidipte C sınıfının işini yapacağını düşünmüyorum.
  Dolayısıyla C sınıfına her zaman ihtiyaç vardır. Türkiye devamlı büyüyen bir ülkedir.
  Her yıl irili ufaklı binlerce şirket kurulmaktadır.
  Böyle düşündüğümüzde bu olay biraz imkansız olarak gözükmektedir.
  C sınıfı alımı durdurma yerine sınavı zorlaştırma yada ek koşullar getirilmeye doğru gidilebilmesi bana daha olası bir ihtimal gelmektedir.
  iyi çalışmalar.
   
  Onur ATALAY, mervea. ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica