Mayıstaki Iş Güvenliği Uzmanı Sınavı Son Mu? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Mayıstaki Iş Güvenliği Uzmanı Sınavı Son Mu?

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında mert aslan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mert aslan

  mert aslan Guest  mrhb arkadaşlar mayısta iş güvenliği uzmanından sonra sınav olmayacak gibi duyumlar alıyoruz bu sekilde bir duyum alan arkadaş var mı?


   
 2. Soydan

  Soydan TÜİSAG Üyesi

  eöyle birşey olmasına imkan var mı? Şuana kadar belge almış arkadaşlar seçilmiş insanlar mı? Lütfen Bakanlıktan böyle bir açıklama gelmeden bu tarz söylentilere itibar etmeyelim. Benim şahsi fikrim bu söylentileri ortaya atanlar kurslarında yoğunluk olmayan ve müşteri çekmek isteyen kişilerdir...

   
  deryayran bu yazıya teşekkür etti.
 3. MetinS

  MetinS TÜİSAG Üyesi

  Katılıyorum.Ayrıca sertifika için eğitim başvurusu çok olsun diye bu meslek revaçta diye gereğinden fazla abartma var.Sönlendiği gibi değil malesef ,sertifikayı alınca telefonlar yağacak iş davetleri gelecek bol bol gibisinden söylenildi fakat aylardır çogu başvurularına tek bir yanıt alabilmiş bile değil.Evet ihtiyaç var ancak iki kat abartılıyor.Umut tacirliğine dönüşmeye başladı .

     

   
  bonuuus bu yazıya teşekkür etti.
 4. kalsit

  kalsit TÜİSAG Üyesi

  esasında buna benzer uygulamalr var devletin, örneğin sigorta eksperliği ve mali müşavirlik sınavını gösterebiliriz. Piyasa uzmana doyunca sınav aralığını uzatıp,sınavı baya bi zorlaştırabilirler.
  Aksi örnekte çevre görevlisi :)

   
  Soydan bu yazıya teşekkür etti.
 5. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  Evet katılıyorum. Hiç bir şeye itibar etmeyin. Belgenizi ve sertifikanızı alın, gerisi bir şekilde gelir. KPSS'de de baraj kaldırılıdı,fakat 35 puanla memur alan Devlet dairesi ben bilmiyorum:......:alaycı:

     

   
  ilknur_gucluturk bu yazıya teşekkür etti.
 6. bonuuus

  bonuuus TÜİSAG Üyesi

  vala şu olabilir bunun 4 yıllık üniversitesi açılınca fizikciye kimyagere ve digerlerine veirlmesi kalkabilirki yakın zamanda olur gibi geliyo bana ben kimyagerim büyük hevesle aldım bu serifikayı ama hakkaten ne arayan var ne soran her sitede cv m de var ama ayda iki kişi arıyo gidiyorum görüşmeye ses seda yok nolcak bilmiyorum bakalım inşallah yazık olmaz verdiğimiz yaklaşık 2500 tl ye

   
 7. Murat KOÇAK

  Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

  Bulunduğunuz şehirdeki İş Kur bürosuna kayıt yaptırabilir, yine bu şehirdeki OSGB ye gidip (tanışmaya geldim kisvesi altında) iş araştırabilir, 50 ve üzeri çalışanı olan işyerlerine mail atarak işverenlere durumu anlatabilir(çoğu işveren bu durumdan bi haber veya muhasebecileri ilgileiniyor)...
  Yani iş size gelmiyorsa siz işe gidin eminim ki sonuç alacaksınız
   
  stil15 bu yazıya teşekkür etti.
 8. Yusuf SAYAR

  Yusuf SAYAR TÜİSAG Üyesi

  Asparagas :)

  "Atanmayan Öğretmenlerin Hepsinin Ataması Yapılacak" Desem:p   
 9. mert aslan

  mert aslan Guest

  bence böyle giderse iş güvenliği uzmanı diye bişey kalmayacak çevre görevlilerin hali belli 50 tl ye tesis ile anlaşıyorlar bakanlık müdahale etmeli bence bu olaya yoksa hersey göstermelik olur.

     

   
 10. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  Örnekler yanlış bence , sigorta eksperliği durumu farklı devlet yapmıyor o sınavı özerk bir kuruluş var. Ve kendi ayaklarına sıkmak istemedikleri için 10 yılda 2 yada 3 kez yapıldı. Mali müşavir durumunu bilmiyorum. Ama hiç kimse çevre görevlisi sınavı için zor diyemez.Ama isg için birşeyler değişecek .Çünkü istikakını doldurdu bu iş mesele yeterli A olmaması.   
 11. Emrah ERKEK

  Emrah ERKEK TÜİSAG Üyesi

  Belli bir uzman sayısına ulaşılınca sınavlara girip baraj puanını aşan herkes başarılı sayılmayıp kişi sınırlaması koyulmalı bence. Umarım "SAYIN" bakanlığımız böyle bir uygulamayı piyasada haddinden fazla uzman dolmadan hayata geçirir. Aksi takdirde her kulvarda olduğu gibi İ.G. uzmanlığında da arz-talep dengesizliğinin baş göstereceği aşikar.   
 12. aytek

  aytek TÜİSAG Üyesi

  Bence belirli bir süreden sonra bu tarz bir eğitim talebi kalmayacağı için ilk başta eğitim kurumları sadece sertifika yenilemek ve sertifika yükseltmek isteyenlere hizmet edecek. Eğitim kurumlarından çıkanlarda sertifika yükseltmek için sınava girecek. A sınıfı olan isg uzmanlarının ne zaman emekli olacağı, ne zaman işi bırakacakları ucu açık olduğu için uzun bir süre C sertifikalı isg uzmanına ihtiyaç olmayacağını düşünüyorum. Bu yüzden de genel sınavlar yerine bakanlık içi sınavlar olacaktır diye düşünüyorum.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica