Eğitim-Sunum - Mayıs 2014 Yükseltme Sınavı Çok Kısa Yönetmelik Özetleri | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Eğitim-Sunum Mayıs 2014 Yükseltme Sınavı Çok Kısa Yönetmelik Özetleri

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında kenny tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

İSG Sınavlarını artık ÖSYM nin yapacak olmasından memnun musunuz ?

 1. Evet

  25,0%
 2. Hayır

  51,6%
 3. Fikrim yok..

  23,4%
 1. kenny

  kenny TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar mayıs ayında ösym nin yapacağı sınava hazırlık için yönetmelikleri taradım ve bana göre en önemli yerlerini çok kısaltarak, küçük puntolarla özetler haline getirdim. bir kısmında 1.sf da sorular 2.sf da yönetmelik özeti, bi kısmında da direkt soru cevap halinde özetler var.

  mayıs sınavı müfredatına göre içinde fazlalık olan yönetmelikler olabilir.ben her ihtimale karşı onlara da bakıcam ama isteyen onları silebilir...Eksiklikler de olabilir.örneğin tarım orman ve hayvancılık işleri muhabbetinin özeti yok bunda..

  sadece mevzuat ve teknik kısmındaki ihtiyaçlarınızı büyük ölçüde karşılar diyorum ama sadece bunlara güvenmeyin.mevzuat kısmında sıkıntı yok ancak teknik kısımda örneğin fiziksel risk etkenleri başlı başına bir konu ve pek çok alt dalı kapsıyor.sadece toz ve titreşim yönetmeliklerine bakarsanız zor durumda kalabilirsiniz..

  ben bunları çıkarttıktan sonra kitapçık haline getirip bastım ve her gün bir şeyler okumaya çalışıyorum.sınavda çıkacak hukuk,sağlık,vs konuları için ayrı kaynaklar gerekiyor..

  tek iyi özelliği full ziplenmiş halde olmaları.koca yönetmelikleri okuyacağınıza 1,2 sf okuyup çıkabilecek soruların çok büyük kısmını yapabileceksiniz..

  bu arada bunları modifiye edecek arkadaşlar olursa son hallerini forumda paylaşabilirlerse ve bana da ugur_sayan@hotmail.com adresinden mail atabilirlerse çok memnun olurum bende faydalanmış olurum...

  http://www.isgfrm.com/attachments/u...0/?temp_hash=0ddad7b1afb0eaaacd52b384c3b7a713

  ilk kez buraya dosya upload ediyorum üstteki linkten indiremezseniz şuradan da indirebilirsiniz...

  http://goo.gl/kRfBJN

  herkese iyi çalışmalar + başarılar...


   

  Ekli Dosyalar:

  aleyze, Dilek TAŞDEMİR, nestai ve 11 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. kenny

  kenny TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar forumda forum üyelerinden Ömer Avcı sayesinde Erdoğan Bey adlı üyenin not ve sorularını buldum.1350 soru var.kimilerini kendi çıkartmış kimileri de eski sınav soruları.en önemlisi de yanıtlara hayati öneme sahip bilgiler eklemiş.forumdan bir arkadaş word dosyası haline getirmişti onu alıp birazcık düzenledim ve sayfa numaralandırılması yapıp ilk sayfasına içindekiler kısmı koydum.yukarıdaki yönetmelik özetleriyle birlikte Erdoğan Beyin notlarında ilgili kısımları çalışarak ve sorularını çözerek hazırlanırsak ösym çok büyük bir kazık atıpta aşırı ötesi zor sorular sormadığı sürece geçebileceğimizi düşünüyorum...(notlar forumdan alıntı yapılarak oluşturulduğundan bir miktar karışık gibi görünüyor ama bence mutlaka göz atılması gerekli...)

  ii çalışmalar + kolay gelsin...

   

  Ekli Dosyalar:

  aleyze, nestai, ayşegül_t ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. kenny

  kenny TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar 1.mesajda yolladığım yönetmelik özetlerine ufak eklemeler yaptım ve hepsinini soru-cevap haline getirip tek bir dosyada topladım...ne yazık ki çok çok sadeleştirilmiş olmalarına rağmen yine de 60 küsür sayfa tutuyor.indirip göz atmak isteyenler 1.mesajdakini indireceklerine bunu indirirlerse daha faydalı olur görüşündeyim...

  kolay gelsin...

     

   

  Ekli Dosyalar:

  nestai, SARGIN, Yeliz Ceylan ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 4. ismailemrem

  ismailemrem TÜİSAG Üyesi

  Erdoğan beyin not ve soruları şeklinde hazırlanan dökümanda 256. soruda civada 7,5 saatten az çalışılacak işler arasında. Ayrıca notlar kısmında da yanlış yazılmış.
  256)
  Sağlık kuralları bakımından günde azami yedi buçuk saat ve ya daha az çalışılmasına dair yönetmeliğe göre günde azami yedi buçuk saat çalışılabilecek işlerden hangisi yanlış verilmiştir?


  A) Cam sanayii işleri
  B) Karbon sülfür işleri
  C) Cıva sanayii işleri
  D) Çimento sanayii işleri
  CEVAP B…Karbon sülfürde maksimum 6 saat çalışılabilir.

   
 5. ismailemrem

  ismailemrem TÜİSAG Üyesi

  özür dilerim arkadaşlar soru doğru

     

   
 6. kenny

  kenny TÜİSAG Üyesi

  ayşegül_t ve Yeliz Ceylan bu yazıya teşekkür etti.
 7. Tuncay ULUKAYA

  Tuncay ULUKAYA TÜİSAG Üyesi

  Teşekkürler.
   
 8. kenny

  kenny TÜİSAG Üyesi

  Rica ederim   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica