Soru Marmara Üniversitesi İsg Yüksek Lisansı Hakkında Bi Kaç Sorum Var

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında srkcls tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. srkcls

srkcls TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar marmara üniversitesinde isg yüksek lisans düşünüyorum başvurular ne zaman bi de uzaktan eğitime katılım zorunlu mu ales şartı yok diyor anlamadım yani yüksek lisanstan sonrasi yok mu lütfen yardim edin

Yardiminiza ihtiyacım var ne zaman başvurabilirim ya da kocaelinde ales şartı var mi ?

2. srkcls

srkcls TÜİSAG Üyesi

Cevap veren yok mu
    Cevap veren yok mu

3. zynp..

zynp.. TÜİSAG Üyesi

Ben Marmara ile görüşmüştüm. ALES ya da YDS şartı yok dendi, başvuruların Ocak ayında alınacağını söylediler. Dersler uzaktan ama sınavlara katılım olacak. Fiyat en son 9300 tl gibi bir rakamdı. (2017 için güncelleme yapılabilir)

https://basvuru.marmara.edu.tr/

Linkte aktif başvurular görüntüleniyor. Başvuru buradan yapılacak. Kesin kayıtlara dair şu bilgilendirmeyi buldum:

"Tezsiz Yüksek Lisans programına başvuru için ALES puan şartı aranmamaktadır.
    İş Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans programına başvuran adaylar Mesleki Bilgi Değerlendirme Sınavına ve Mülakat Değerlendirmesine alınacaklardır. Değerlendirmede esas alınacak başarı notunun %40’ı mezuniyet notu, %40’ı Mesleki Bilgi Değerlendirme ve %20’si Mülakat Değerlendirme notundan oluşacaktır."

Uzaktan eğitim olması daha cazip ama, kontenjan ya da herhangi bir sebeple elenme ihtimali de var.

Yeni yüzyıl üniversitesi şu an ön kayıtları alıyor. Kesin olarak yüksek lisans yapma fikriniz varsa değerlendirilebilir.

4. Raskoln

Raskoln TÜİSAG Üyesi

Üniversitenin duyurularını takip edin veya bölüm sekreteri ile görüşün cevap bulacaksınız eminim

5. srkcls

srkcls TÜİSAG Üyesi

Merhabalar öncelikle

Ben fiyat araştırması yaptım 3500 gibi bi rakam gördüm nette bugün ariycam ve öğrenicem
    Acaba kaç dönem sürüyor 2 dönem mi yoksa 4 dönem mi ?

6. srkcls

srkcls TÜİSAG Üyesi

KOCAELİ üniversitesi hakkinda bilginiz var mı

7. halilah

halilah TÜİSAG Üyesi

Merhabalar bir şey soracaktım yüksek lisans yaptıktan sonra B sınıfı sınavına kaç kez giriş hakkımız olacak ?

8. zynp..

zynp.. TÜİSAG Üyesi

2 dönem diye biliyorum. Kocaeli Üniversitesini bilmiyorum.

9. fikri

fikri TÜİSAG Üyesi

3500TL'lik üniversite hangisi ? İsmini paylaşabilir misiniz?

10. srkcls

srkcls TÜİSAG Üyesi

Sınırsız diye biliyorum

11. srkcls

srkcls TÜİSAG Üyesi

Marmara üniveristesi bugün aradım fiyatlar yükselecek dendi

12. burakefetac

burakefetac TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben bugün marmara üni ile görüştüm uzaktan eğitim 2 dönem 9300 tl ocak ayında ön başvuru

13. darkangeleus

darkangeleus TÜİSAG Üyesi

marmara üniversitesinde 2 dönem olarak eğitimler gercekleşir dersler uzaktan eğitim genellikle 18:00 22:00 arasında olur.sınav içerikleri derslerde işlenen konuları kapsayacak şekilde olur bazı hocalar ödev ve sunum yaptırır.daha detaylı bilgi isteyen arkadaslara bilgi verebilirim
    not :ücret hakkında özellikle bilgi yazmadım benim mezun olduğum döneme göre muhakkak değişmiştir ücret her dönem başında peşin olarak istenir

14. zynp..

zynp.. TÜİSAG Üyesi

Peki öğrenci kabulündeki tek kriter not mu? Tezsiz bölümlerde mülakat yok sanıyorum.

15. darkangeleus

darkangeleus TÜİSAG Üyesi

mulakat yok sıralamaya göre

zynp.. bu yazıya teşekkür etti.
  16. zynp..

zynp.. TÜİSAG Üyesi

Bugün açıklanma tarihi ama ben sistemde herhangi bir şey göremiyorum. Başvuran var mı?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. marmara sinif yüksek lisans kac puanla aliyor

Yandex.Metrica