Manliftte Lanyard

Uzman333

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar, manliftte hangi tür lanyardı tercih ediyorsunuz?

onur eerdil

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Ankraj noktası En az 22kN(2.243,38 kg)çeker kuvveti karşılamalıdır. Bunu sağladıktan sonra Lanyardı İki farklı noktadan lanyard kapıları dışarıya bakacak şekilde Şok emicili Kanca ağızlı standart lanyard kullanılabilir

Uzman333

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ankraj noktası olarak manliftin alt köşelerinde bulunan yerleri kullanıyoruz; manlift dışına çıkmaması şok emicisiz lanyard daha uygun olacağını düşünüyorum sonuçta sadece manliftte çalışma yapacak

Adem Karçin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ankraj noktası olarak manliftin alt köşelerinde bulunan yerleri kullanıyoruz; manlift dışına çıkmaması şok emicisiz lanyard daha uygun olacağını düşünüyorum sonuçta sadece manliftte çalışma yapacak
manlifte mi bağlanmasını mı dusunuyorsunuz ? alt köşeleri derkenn bu nasıl bir mantıkk.manliftin devrilme ihtimalini göz önünde bulundurmadığınızı varsayıyorum ...

Uzman333

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Yıllardır gittiğim firmalarda bunun savaşını veriyorum; manliftte kemer kullanılmasının bir anlamı yok diye ( özellikle depolarda yaşam hattı kurulmadan manliftte kemer kullanmak ) ama manlift üreticileri alt noktalarına ankraj noktaları yapmış doğal olarak da alan firmalar yaşam hattı kurma maliyetinden de kaçarak bunları gösteriyor ben de en azından lanyardı doğru kullandırmak istiyorum

ig_uzman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
manlifte mi bağlanmasını mı dusunuyorsunuz ? alt köşeleri derkenn bu nasıl bir mantıkk.manliftin devrilme ihtimalini göz önünde bulundurmadığınızı varsayıyorum ...
Manliftteki ankraj noktalarına bağlayarak olası bir düşme/askıda kalma durumunda salınımı ortadan kaldırmış oluyoruz. Yani lanyardı korkuluğa bağlasaydık ve düşüş gerçekleşseydi, salınımdan dolayı bir ihtimal manlift devrilebilirdi diye düşünüyorum.

Adem Karçin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Manliftteki ankraj noktalarına bağlayarak olası bir düşme/askıda kalma durumunda salınımı ortadan kaldırmış oluyoruz. Yani lanyardı korkuluğa bağlasaydık ve düşüş gerçekleşseydi, salınımdan dolayı bir ihtimal manlift devrilebilirdi diye düşünüyorum.
İhtimaller üzerinden devam edelim o zaman. Dış etkenlere bağlı olarak manliftin devrilmesi durumunda çalışanın manlift üzerinde belirlenen bir noktaya bağlanması sizce mantıklı bir yaklaşım olur mu?

ig_uzman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İhtimaller üzerinden devam edelim o zaman. Dış etkenlere bağlı olarak manliftin devrilmesi durumunda çalışanın manlift üzerinde belirlenen bir noktaya bağlanması sizce mantıklı bir yaklaşım olur mu?
Elbette işe başlamadan önce zemin kontrolü yapılmalı ve zemin engebeli veya iş sirkülasyonunun yoğun olduğu bölge ise manliftin engellere takılıp devrilmesine karşı manlift harici bir ankraj noktasına bağlantı yapılması güvenli olacaktır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.