Soru Maaşlar

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Necmeddin ÖZCAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Necmeddin ÖZCAN

  Necmeddin ÖZCAN TÜİSAG Üyesi  Bir okuduğum yorumda C sertifikalı için 3000 hatta 17000 gibi uçuk bir maaş söz edilirken bir başka okuduğum yorumda 1000 TL gibi cerez maası ile karşılaşıyorum.. Net bir maaş yokmu ortalama arkadaşlar.. Arada buyuk bir uçurum var..


   
 2. DeathNote

  DeathNote TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler 1500 TL civarı C sınıfı çalıştırıyor şu anda

   
 3. volkan volkan

  volkan volkan TÜİSAG Üyesi

  geçen yıl aynı OSGB 1300 teklif etmişti
  şimdi deneme süresi ve asgari ücret teklif ediyo :D
  yakında hepsi bunu teklif eder
  OSGB nedir ya :p

     

   
 4. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  bu işi ayağa düşürdüler geçen sene insanlar para kazanabiliyordu.

   
  volkan volkan bu yazıya teşekkür etti.
 5. Gülnaz Ateş

  Gülnaz Ateş TÜİSAG Üyesi

  piyasanın bu şekilde olması biraz da bizim sayemizde olmadı mı? daha çok kazanmak için fiyatları düşürdükte düşürdük. 150 tl ye rd ve adp yapan uzmanlar varken ne beklenir ki?

     

   
 6. Murat Gençtürk_19

  Murat Gençtürk_19 TÜİSAG Üyesi

  Bence böyle bir sorumluluk ve iş yükünün altına giren isg uzmanlarına 2000 TL'den az maaş vermek zulümdür ...

   
 7. volkan volkan

  volkan volkan TÜİSAG Üyesi

  2000 tl bu işin maaşı değil yahu
  bir dava ile hayatınız boyunca ödenmiş sermayeniz alınabilir elinizden olmadığı halde
   
  volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
 8. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  2000 tl çok komik bir rakam gerçekten doktor 8000 tl altı almazken biraz uyanalım lütfen 1500 liraya bile emeğini sömürten insanlar var siz kendinize değer vermezseniz kimse size değer vermez   
 9. Murat Gençtürk_19

  Murat Gençtürk_19 TÜİSAG Üyesi

  2000 TL'nin bile bu iş için komik bir rakam olduğunun farkındayım, zaten en az dedim. Bundan tabi ki daha fazla olmalı. Benim anlatmak istediğim, bundan daha az rakamlar olayı trajikomik hale getiriyor ...

     

   
  volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
 10. malibucan

  malibucan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaş herkes çok para kazanmak istiyor, şuan bu işin içinde olan birisi olarak şöyle söyliyeyim; burada en az maaş şu kadar olması gerekir diyen herkes 1500 tl maaş ile uzmanlık yapmaya çalışıyor. Eğer İstanbul'da bir iş görüşmesine gittiğinizde 1.500 lira teklif edilen bir kişi masadan kalkıp karşısındakine saygısız dese, kimse uzmanlara bu paraları teklif edemez. Ama neden uzmanalra bu paralar teklif ediliyor? Bir tane OSGB 1.500 tl ye çalışacak uzman buluyor. Normal şartlarda aylık 1000 tl fiyat alınması gereken hizmet vereceği firmaya bu sayede 500 lira teklif verebiliyor ve piyasayı düşürüyor. Bu nedenle artık tüm osgbler 1.500 liraya uzman arıyor, çünkü piyasa çok kırıldı... Tam anlamıyla problem bizde yani...   
 11. silifke

  silifke TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar İşyeri hekimi ile kendimizi karıtırmayalım. Doktor heryerde doktorluğunu ve alacağı parasını koruyor ve koruma yollarınıda biliyor.( Tabibler odası vs ) Burda 2 bilemedin 3 yıldır İSG mühendisliği popüler bir iş kolu olmaya hak kazandı bizde atladık hemen aldık. c sınıfı isg uzmanı olduk 1500 -1300 tl ye çalıştık. c sınıfı olarak istersen 100 tane işyerine bak alacağın para belli zaten. maksimum 2000 tl. c sınıfı olarak kişisel çalışsan işyerleri sıcak bakmıyor, çünkü SGK özlük hakları derken OSGB den alacağı hizmet daha ucuza geliyor. B olsan 2000 tl den başlarsın maksimum 4000 tl ye kadar çalışabilirsin benim duyduğum gördüğüm bu. A sın ıfı olarak da hakikaten yıllarını İSG uzmanlığına verip en az 5 10 yıl arası hizmet de isen zaten maaşın 8 bin civarlarındadır. kordinatör olursun yada danışman olursun İSG alanında.   
 12. volkan volkan

  volkan volkan TÜİSAG Üyesi

  geçen yıl 1500e arıyorlardı şimdi deneme süreli asgari ücrete çalışacak uzman arıyorlar
  yazık ya pekala bakanlık mantıklı bir sistem yapabilirdi sınavlar bile yalan olma aşamasında

   
 13. süperman

  süperman TÜİSAG Üyesi

  Valla arkadaşlar benim maaş durumum şuan iyi 2 yıl önceyle aynı fakat seneye hazırlık yapıyorum. Başka meslek dalına geçiş için hazırlık aşamasındayım. bu iş gerçekten bitti. Patronlarda OSGB sahiplerinde para var bu yüzden kazanabildikleri kadar kazanıp piyasadan çıkıyorlar fakat biz patron değiliz çalıştığımızla kalıyoruz. İş yaptığım yerler yavaştan gidiyor. İstediğiniz kadar iyi iş yapın yok olmuyor. Piyasa önünüze geçiyor. Bu sebeple kararım kesin altyapıyı yapıyorum.

  Diğer konu biyoloji, fizik, öğretmenlik dallarının iş güvenliği uzmanı piyasasına girmesi. Küçümseme değil türkiye şartlarından kaynaklı bu mesleklerle aynı potanın içindeyseniz bir kez daha düşünün çünkü bu mesleklerin türkiyede değeri yok ister istemez bu alanlara kayıyorlar. Buda piyasayı son derece düşürüyor.

  Sertifika iptali falan bunlar devam eder bu memleket adam olmaz en iyisi sağlam bir meslek seçip ( Meslek gibi meslek ) o alanda yürümek.
   
  baki karaman bu yazıya teşekkür etti.
 14. veysel yıldırım

  veysel yıldırım TÜİSAG Üyesi

  Değerli iş güvenliği uzmanları ben OSGB sahibiyim neden OSGB lere suç buluyorsunuz sizler kendi değerinizi o kadar ayaklar altına aldınızki geldiğimiz noktada OSGB lere suç buluyorsunuz 60 a yakın uzmanım var ve hiç biri 2500 liranın altında maaş almıyor hepsine verdiğim para helal olsun emeklerinin karşılığını alıyorlar yanlız diğer OSGB lerde sizler 1500 liraya 2000 liraya veya daha düşük maaşla çalıştığınızda bizim gibi OSGB lerin piyasada kurumsallaşmamış firmalardan iş alabilme olanağımızı engelleniyor çünkü daha düşük tekliflerle işi sizi çalıştıran OSGB ler alıyor ve durum içler acısı ortalık OSGB çöplüğüne döndü mimarı sizin iş güvenliği uzmanı arkadaşlarınız

   
  İsmail SALMAN bu yazıya teşekkür etti.
 15. YASİN01

  YASİN01 TÜİSAG Üyesi

  Uzmanlar birlik olmadığı sürece gemisini kurtaran kaptandır mantığı olduğu sürece ezilmeye mahkümuz her kazada en önde bizi götürürler,çalışma şartlarımız maaşlarımız meslek güvencemiz hiç bir zaman düzelmez.Malesef durum bu.   
 16. volkan volkan

  volkan volkan TÜİSAG Üyesi

  maaş bordrosunu göster inanalım

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica