Haber M M O'da Sektöre Yönelik Eğitimler - Samsun

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  MMO'da Sektöre Yönelik Eğitimler

  1.jpg

  Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi Meslek İçi Eğitim Merkezi (MİEM) kapsamında düzenlediği mühendis yetkilendirme kurslarına “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür” eğitimi ile devam etti.

  Çeşitli konu başlıkları ile düzenlenen eğitimin sunumu MMO MİEM Kurs Eğitmeni Makine Mühendisi Seyit Ahmet Kurnaz tarafından yapıldı. Eğitime 7 makine, 1 elektrik-elektronik, 1 inşaat ve 1 maden mühendisi olmak üzere toplam 10 mühendis katıldı.

  2.jpg

  Kursla ilgili bilgi veren MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Semra Kolbakır, “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” ve ikincil mevzuatı doğrultusunda otogaz istasyonlarının çok tehlikeli işyerleri sınıfında yer aldığına vurgu yaptı. Kolbakır, bu istasyonlarda sorumlu müdürlük görevini üstlenecek mühendisleri İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Yangın Yönetmeliği ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu mevzuatı gereklerinin yerine getirilmesinden sorumlu olduğunu söyledi.

  Otogaz istasyonu sahiplerinin sorumlu müdür istihdamına yasak savma anlayışı ile yaklaşmak yerine, yeterli fiziki alt yapı ve çalışma koşullarını oluşturarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarının hem yasal mevzuat hem de bilginin paylaşımı açısından yerinde olacağını belirten Kolbakır, sektöre yönelik eğitimlerin kesintiye uğramadan devam ettirileceğini sözlerine ekledi.

  Kursun sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan katılımcılara “LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür Yetki Belgesi” verilecek.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica