Haber M E T I S K O P Ile Iş Sağlığında Avrupa Yaklaşımı - Kocaeli

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  METİSKOP ile İş Sağlığında Avrupa Yaklaşımı

  1.jpg


  Türkiye’de ilk kez Kocaeli’de hayata geçirilecek olan Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı ve Kalite Kültürü Oluşturma Projesi'nin (METİSKOP) proje ortakları Fransa saha incelemesi yaptılar.

  3.jpg

  Türkiye'de ilk kez Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Kocaeli Sanayi Odası ortaklığında hayata geçirilecek olan METİSKOP için Fransa’da saha incelemesi yapıldı. İnceleme 21-25 Ekim 2014 tarihinde Paris Ticaret Odası rehberliğinde Fransa'nın Paris şehrinde gerçekleşti.

  4.jpg

  Proje kapsamında yapılan toplantılarda Paris Ticaret Odası mesleki eğitim merkezi güvenlik kuralları ve düzenlemeleri ile eğitim alanları uygulamaları incelendi. Program kapsamında Fransa Mercedes Bakım Onarım Merkezi'nin iş güvenliği ve işçi sağlığı uygulamaları hakkında teknik incelemelerde bulunuldu. Paris Ticaret Odası'nın da destek verdiği eğitimlerde yerel iş güvenliği kanun ve yönetmelikleri üzerinde de çalışmalar yapıldı. İş sağlığı alanında okullarda neler yapıldığını yerinde görüldü.

  5.jpg

  Proje kapsamında Türkiye'de ilk defa mesleki eğitim alanında iş sağlığı güvenliği laboratuvarı ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimi kurulacak. Proje kapsamında online İSG eğitim platformu kurulacak ve 20 teknik personel C sınıfı İSG uzmanlığı eğitimi alacak.

  2.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica