Haber Lise Inşaatında Çalışan Işçiler Ölüme Meydan Okuyor - Kocaeli

Konu, 'Yaşamdan Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Lise İnşaatında Çalışan İşçiler Ölüme Meydan Okuyor

  1.jpg

  İNŞAATLARDA sık sık ölümlerle sonuçlanan iş kazalarına rağmen, iş güvenliğine gereken önemin verilmediği görüldü. Kocaeli'nin Derince İlçesi'nde bir lise inşaatında, hiçbir önlem almadan cambazlık yapar gibi 30- 40 metre yüksekte çalışan işçiler, görenlerin yüreğini ağzına getirdi.

  3.jpg

  Kocaeli'nin Derince İlçesi'nde inşaatı devam eden 4 katlı Kız Meslek Lisesi inşaatında çalışan işçiler, demir iskele ve tahta parçalarının üzerinde hiç bir güvenlik önlemi alınmadan çalışmalarıyla görenleri korkutuyor. İşçilerin başlarında baret ve düşme halinde kendilerini emniyete alacak emniyet kemeri ve halatlarının olmadığı görüldü.

  4.jpg

  Derince İlçesi'ndeki bu Kız Meslek Lisesi inşaatının temelinin bu yılın Şubat ayında atıldığı, 2015 Haziran ayı başında tamamlanacağı belirtildi. İhale bedeli 3 milyon 988 bin TL olan Kız Meslek Lisesi inşaatında çalışan işçilerin, buradaki vatandaşlar tarafından uyarıldıklarında ise, "Baret ve belimizdeki ip bizim hızlı çalışmamızı engeller" diyerek, bunu umursamadıkları belirtildi.

  5.jpg

  Kaynak: DHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica