Haber - Lastik Deposunda Çıkan Yangında Faciadan Dönüldü - Bursa | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Lastik Deposunda Çıkan Yangında Faciadan Dönüldü - Bursa

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Lastik Deposunda Çıkan Yangında Faciadan Dönüldü

  1.jpg

  Bursa’da lastik deposunda mutfak tüpünden çıkan yangında facianın eşiğinden dönüldü.

  2.jpg

  Olay Osmangazi İlçesi Veysel Karani Mahallesinde bir lastik deposunda meydana geldi. Lastik deposunun sahibi Erbil Bulamat’ın işyerinden ayrıldığı sırada yazıhane bölümünde kalan Alzheimer hastası babası Ersin Bulamat (70) mutfak tüpünü yakmak istedi. Bulamat’ın yakmak istediği mutfak tüpü bir anda alev aldı. Mutfak tüpünden çıkan alevler bir anda ahşap binayı sardı. Alevlerin deponun içerisindeki lastiklere sıçramaması muhtemel bir faciayı önledi. 4 ekip olarak yangına müdahale eden itfaiye ise ilk önce tüpleri dışarı çıkarmayı başardı. Baba Ersin Bulamat yangın sebebiyle şoka girdi.

  3.jpg

  Lastik Deposunun sahibi Erbil Bulamat, “Kızım rahatsız olduğu için onu ziyarete gittiğim sırada babam içeride otururken tüpü yakmak istemiş. Yangın başlamış, patlama da olmuş. Bu yüzden yangın büyümüş. Babam Alzheimer hastası gidecek yeri yok, depoda benim yanımda yatıyor” dedi.

  4.jpg

  Lastik deposunun yanında evi bulunan İlyas Albayrak ise, “Ben namaz kılmak için hazırlık yapıyordum. Gelinim bağırdı. Eşim ameliyatlı. Alevlerin bizim binaya kadar yaklaşması korkuttu" diye konuştu.

  5.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica