Kys Ile Isg Nin Entegrasyonu

isguzm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba Arkadaşlar

İşyerlerinde karşılaştığım bir durum var.İş Güvenliği uzmanı olarak oluşturacağımız dökümanlarla kys nin dökümanları arasında nasıl bir düzenleme yaptınız ?

Örneğin ; OHSAS belgesi olan bir işyerinin isg kurulu vardı şimdi ise bu kanuni zorunluluk hale geldi ve kurul üyeleri Ohsas a şirket içerisinde Yönetim Temsilcisi belirleyebiliyordu..

Gelelim bizim konuya isg de Yönetim temsilcisi kavramı yok işveren ve işveren vekili var ve isg kurul başkanı o olmak zorunda buna ilaveten üyelerin de kimlerden oluştuğunu uzman arkadaşlarımız biliyor zaten, şimdi sorun şurda iki ayrı sistemin iki ayrı kurulu mu olacak yoksa tek çatı altında birleşip ohsasa mı uyum sağlanacak yada farklı sorunlarda çıkarılabilir şuan aklıma gelen bunlar bu konuyu tartışmaya açıyorum fikir ve görüşlerinizi alabilir miyim (50 ve üzeri çalışanı olan kys sistemi kurulmuş şuan bir yerde uzman olarak çalışan ark ne yaptılar)

meminoz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba
Yönetim temsilcisi aynı zamanda işveren vekili ise aynen devam eder sıkıntı olmaz. Ancak işveren vekili değilse ( ki bu biraz karmaşa yaratabilir) işveren vekili kurula başkanlık eder dolayısıyla kurul üyelerini de o belirler. Buna bağlı olarak da prosedürler, talimatlar vb. güncellenir.

isguzm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
<<Ancak işveren vekili değilse>> ki değil işte sıkıntı ordan kaynaklanıyor ve bu kişiler şirkette müdürler bunları bir araya getirip de durumun açıklanması zor bir durum.

meminoz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Siz uygun bir mail ile (gerekli yasal dayanakları da içeren) ilgililere bildirin, gerisini onlar düşünsün.

erhan kuzdere

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
selam serkan,
OHSAS da ki yönetim temsilcisinin 6331 de yeri yok, kurul yönetmeliğinde belirtildiği gibi kurulu kurmanız yönetmeliklere uygun şekilde dokümanlarınızı revize etmeniz gerekecek.

isguzm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
erhanım sensin dimi üniv arkadaşım :)

mail at cep numaranı s_samsa@*****

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.