Kys Ile Isg Nin Entegrasyonu

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında isguzm tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi  Merhaba Arkadaşlar

  İşyerlerinde karşılaştığım bir durum var.İş Güvenliği uzmanı olarak oluşturacağımız dökümanlarla kys nin dökümanları arasında nasıl bir düzenleme yaptınız ?

  Örneğin ; OHSAS belgesi olan bir işyerinin isg kurulu vardı şimdi ise bu kanuni zorunluluk hale geldi ve kurul üyeleri Ohsas a şirket içerisinde Yönetim Temsilcisi belirleyebiliyordu..

  Gelelim bizim konuya isg de Yönetim temsilcisi kavramı yok işveren ve işveren vekili var ve isg kurul başkanı o olmak zorunda buna ilaveten üyelerin de kimlerden oluştuğunu uzman arkadaşlarımız biliyor zaten, şimdi sorun şurda iki ayrı sistemin iki ayrı kurulu mu olacak yoksa tek çatı altında birleşip ohsasa mı uyum sağlanacak yada farklı sorunlarda çıkarılabilir şuan aklıma gelen bunlar bu konuyu tartışmaya açıyorum fikir ve görüşlerinizi alabilir miyim (50 ve üzeri çalışanı olan kys sistemi kurulmuş şuan bir yerde uzman olarak çalışan ark ne yaptılar)


   
 2. meminoz

  meminoz TÜİSAG Üyesi

  Merhaba
  Yönetim temsilcisi aynı zamanda işveren vekili ise aynen devam eder sıkıntı olmaz. Ancak işveren vekili değilse ( ki bu biraz karmaşa yaratabilir) işveren vekili kurula başkanlık eder dolayısıyla kurul üyelerini de o belirler. Buna bağlı olarak da prosedürler, talimatlar vb. güncellenir.

   
 3. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  <<Ancak işveren vekili değilse>> ki değil işte sıkıntı ordan kaynaklanıyor ve bu kişiler şirkette müdürler bunları bir araya getirip de durumun açıklanması zor bir durum.

     

   
 4. meminoz

  meminoz TÜİSAG Üyesi

  Siz uygun bir mail ile (gerekli yasal dayanakları da içeren) ilgililere bildirin, gerisini onlar düşünsün.

   
 5. erhan kuzdere

  erhan kuzdere TÜİSAG Üyesi

  selam serkan,
  OHSAS da ki yönetim temsilcisinin 6331 de yeri yok, kurul yönetmeliğinde belirtildiği gibi kurulu kurmanız yönetmeliklere uygun şekilde dokümanlarınızı revize etmeniz gerekecek.

     

   
 6. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica