Kurul Toplantı Tutanaklarına Yazılan Maddeler Tespit Öneri Defterine Eşdeğer Kabul Edilir Mi ?

Umit Akkuş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar kurul toplantı tutanakları tespit öneri defteri yerine geçerlilik arz eder mi ? Not: Deftere yazı yazamıyorum.

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Geçer, defteri vermiyorlar mı? Neden yazamıyorsunuz?

mustafa39

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
açıkçası defterden korkuyorlar. imza atmak istemiyorlar. Ama kurulda tüm yetkililer var ve hepsi de imzalıyor. Tek sıkıntı kurula anlık tehlikeleri yazamıyoruz. aylık veya işletmeye göre 2-3 ayda bir bile olabildiği için tehlike geçtikten sonra yazmak ta anlamsız.
Benim düşüncem; ivedilikle yapılması gereken durumlar deftere yazılmalı. onun dışındaki aciliyeti olmayan durumlar ise kurulda daha fazla muhatap ile konuşulabilir.

Umit Akkuş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Deftere yazmamı istemiyor benden önceki uzmanda hiç bir şey yazmamış bomboş duruyor.

okhan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Deftere yazmamı istemiyor benden önceki uzmanda hiç bir şey yazmamış bomboş duruyor.

Deftere yazmazsanız ya da kurulla, maille iletmezseniz sizin için sıkıntı olur. Bir de deftere yazılmasa da bunlardan sorumlu olduklarını söyleyin, hatta deftere yazmanın kötü birşey olmadığını anlatmaya çalışın. Olmazsa da oradan en uygun zamanda uzaklaşmaya bakın.

Bir de ben deftere yazamadığım yerde çalışmam, bu da kolay birşey değil tabi, yapması zor.

Sakin olup durumu anlatın, anlarlarsa iyi olur, anlamazlarsa... Siz yine de yazın.

Kolay gelsin

gizemhp

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
benimde durum tespit defterlerime imza atılmıyor ben ve işyeri hekimlerimiz imzalıyoruz tespitleri işveren kısmına imzadan imtina edilmiştir diye belirtip paraf atıyorum ama her şeyi de yazmaya çalışıyorum

İsmail UYGUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Denetleme yapılan bir firmada tespit öneri defterine herhangi bir yazı yazılmadığı için hem işyeri hekimine hem de iş güvenliği uzmanına görevlerini yerine getirmedikleri için puan cezası verilmiş. Gelen müfettişler defterde yazı olmamasını uzman ve hekimin misafir gibi gidip gelmelerine, görevlerini yerine getirmediklerine bağlamış. İşyerine ceza yazılıp yazılmadığını bilmiyorum.
Belki deftere yazmak zorunda olunduğu, bu yapılmazsa puan cezası yiyerek sertifikanın askıya alınabileceği işverene söylenebilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.