Kurul Karar Defteri Ve Tespit Öneri Defteri Onayı Hakkında

Tamer yürekli

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Kaybolan onaylı defter icin nasil adim izlenmeli

huner46

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Aynı durum benimde başıma geldi. İnşaatta bulunan iş güvenliği tesbit ve öneri defteri kayboldu. Ben de deftere yazmam gerekenleri bir tutanağa yazarak işverene teslim ettim.

Hazal Yıldız

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
teşekkürler arkadaşlar. yalnız cevabıma ulaşamadım . demekki kimse ankara isg genel müdürlüğünde onaylatmamış. bizim patronlar notere para vermekten sakınıyorlar. işkur çok belge istiyormuş dediler. elimizde bir tek isg genel müd. kaldı. işler biraz karışık olduğundan patronlara ulaşamıyorum.git hallet şu defter işini dediler. belgeleri de vermekte ketum davranıyorlar. anlayacağınız durum baya karışık. isg genel üdürlüğü belge istiyor mu istemiyor mu. bilen varsa lütfen bir cevap yazssın.
İş kurda ücretsiz onaylatabilirsiniz. istenen evraklar:
1) firma adına götürdüğünüze dair dilekçe (dilekçe ekte ).
2)isg katip uzman hekim sözleşmesi
3) Defter (defterin ön kapağındaki bilgiler doldurulmuş kaşe imza atılmış olmalı)

Ekli dosyalar

• DEFTER DİLEKÇESİ.docx
    10.5 KB · Görüntüleme: 75

celik cihad

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Peki defteri onaylattık ve onay tarihinden önceki bir tarihe yazı yazabilirmiyiz.

selim kısımlar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar bir sorum var mesajlara baktım bulamadım. Sorum şu bizde tespit ve öneri defteri ile beraber birde kurul karar defteri var. Anladığım kadarıyla bazı yerlerde sadece tespit ve öneri defteri var ayrıca karar defteri yok. Aylık isg kurul kararlarını karar defterine yazıyoruz ayrıca şirketin iç kalite formuna da aynısını yazıyoruz. Tespit ve öneri defterine ise düzeltilmesi gereken durum olduğunda yazıyoruz. Ancak karar defterimiz doldu yenisini aldık ama bağlı bulunduğumuz iş kur il müdürlüğü karar defterini onaylamak istemiyor sadece tespit ve öneri defterini onaylarız biz diyorlar noteri adres gösteriyor iş yerimiz de para verip onaylatmak istemiyor bakanlığı aradım bu karar defterinin onaylatılması zorunluluğu var mı diye onlarda onaylı defterin onaylatılması gerekli şeklinde cevap verdiler halbuki onaylı defter dediği tespit ve öneri defteridir. Açıkçası hiçbir yerde bununla ilgili bir mevzu bulamadım karar defteri mühürlü olması zorunlu mu ya da karar defterinin var olması zorunlu mu? Yani müfettişler karar defterini özellikle ister mi? Bunun yerine sadece tespit ve öneri defterini kullansak olur mu? Zaten iş yeri iç kalite gereği kurul kararlarını ayrı bir formda yazıp muhafaza ediyoruz. Cevaplar için teşekkür ederim.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
merhaba arkadaşlar bir sorum var mesajlara baktım bulamadım. Sorum şu bizde tespit ve öneri defteri ile beraber birde kurul karar defteri var. Anladığım kadarıyla bazı yerlerde sadece tespit ve öneri defteri var ayrıca karar defteri yok. Aylık isg kurul kararlarını karar defterine yazıyoruz ayrıca şirketin iç kalite formuna da aynısını yazıyoruz. Tespit ve öneri defterine ise düzeltilmesi gereken durum olduğunda yazıyoruz. Ancak karar defterimiz doldu yenisini aldık ama bağlı bulunduğumuz iş kur il müdürlüğü karar defterini onaylamak istemiyor sadece tespit ve öneri defterini onaylarız biz diyorlar noteri adres gösteriyor iş yerimiz de para verip onaylatmak istemiyor bakanlığı aradım bu karar defterinin onaylatılması zorunluluğu var mı diye onlarda onaylı defterin onaylatılması gerekli şeklinde cevap verdiler halbuki onaylı defter dediği tespit ve öneri defteridir. Açıkçası hiçbir yerde bununla ilgili bir mevzu bulamadım karar defteri mühürlü olması zorunlu mu ya da karar defterinin var olması zorunlu mu? Yani müfettişler karar defterini özellikle ister mi? Bunun yerine sadece tespit ve öneri defterini kullansak olur mu? Zaten iş yeri iç kalite gereği kurul kararlarını ayrı bir formda yazıp muhafaza ediyoruz. Cevaplar için teşekkür ederim.
Kurul defteri onaylı olmak zorunda değil. Hatta kurul defteri de olmak zorunda değil. Kurul karar tutanağı adı altında bir tutanak tutarak da imza altına alabilirsiniz kararları. Yeni aldığınız kurul defterini, İşkur veya noter onayı olmadan da kullanabilirsiniz.

selim kısımlar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Kurul defteri onaylı olmak zorunda değil. Hatta kurul defteri de olmak zorunda değil. Kurul karar tutanağı adı altında bir tutanak tutarak da imza altına alabilirsiniz kararları. Yeni aldığınız kurul defterini, İşkur veya noter onayı olmadan da kullanabilirsiniz.
cevabınız için teşekkür ederim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.