Kurul Karar Defteri Ve Tespit Öneri Defteri Onayı Hakkında

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında yusuf bozkurt tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. MEZUN

MEZUN TÜİSAG Üyesi

İşyerinde 1 çalışan bile olsa tespit ve öneri defteri olmak zorunda ama kurul karar defteri 50 ve üstü çalışanı olan yerlerde zorunludur.

2. Shun

Shun TÜİSAG Üyesi

peki arkadaşlar başka bi konu açmıştım ama cevap alamadım. ben şimdi OSGB üzerinden sözleşme imzaladım 1er ve bunların defterleri benim ve doktorun adına ilk sayfa dolduruldu şimdi işten ayrılacağım o defterde ön sayfadaki isimlerin kalması bize ne gibi bi sorun çıkartır sonuçta ordan ayrıldım ama defter benim adıma onaylatıldı yeni defter almalarımı gerek yoksa eskisi üzerinden mi işlem görür ?
    peki arkadaşlar başka bi konu açmıştım ama cevap alamadım. ben şimdi OSGB üzerinden sözleşme imzaladım 1er ve bunların defterleri benim ve doktorun adına ilk sayfa dolduruldu şimdi işten ayrılacağım o defterde ön sayfadaki isimlerin kalması bize ne gibi bi sorun çıkartır sonuçta ordan ayrıldım ama defter benim adıma onaylatıldı yeni defter almalarımı gerek yoksa eskisi üzerinden mi işlem görür ?

3. koçyiğit_kayhan

koçyiğit_kayhan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar site ve apartmanlar için götürülecek evraklar nelerdir.
    2-3 çalışanı olan tehlikeli yada çok tehlikeli durumdaki şahıs firmaları içinde aynımı
    tşkler

4. ya arkadaşlar böyle yalan yanlış bilgileri paylaşıyorsunuz,hekimin kimlik fotokopisini istiyorda uzmanınkini istemiyormu yapmayın böyle,hekim fotokopisi falan kimse istemiyo

dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
  5. koçyiğit_kayhan

koçyiğit_kayhan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Zaten sefterde Uzman, Hekim ve İşverenin bilgileri var birde Dilekçe üzerinde işverenin kaşesi oldumu sıkıntı olmaz Bu kadar evrakların istendiğinide yeni duyuyorum sizden

6. Halit Çiçek

Halit Çiçek TÜİSAG Üyesi

7. muratdurmus

muratdurmus TÜİSAG Üyesi

Örnek bir paylaşım bilmeyenler için yol gösterici olur.

nur tüzün bu yazıya teşekkür etti.
  8. Bahar Ufak

Bahar Ufak TÜİSAG Üyesi

merhaba ben dilekçe yazmam gerekiyor ,dilekçede ne yazmam gerekıyor yardımcı olursanız sevinirim.

9. osman.koyuncu

osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

Ne için dilekçe yazmanız gerekiyor ?

10. Bahar Ufak

Bahar Ufak TÜİSAG Üyesi

iş saglıgı guvenligi için is veren vekili olarak işkura

Last edited by a moderator: 16 Haziran 2014
  11. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

........Çalışma ve İşkurumu Müdürlüğü,

........ Ltd. Şti 'ne ait olan 1 adet İş Sağlığı ve Güvenliğine ilişkin tespit öneri defterinin kurumunuz tarafından onaylanıp tarafımıza verilmesini, Saygılarımızla, bilgilerinize arz ederiz

12. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

tabi bir de altına koyacağın ekleri belirteceksin...

13. miner.man35

miner.man35 TÜİSAG Üyesi

hayır sadece ön tarafta ünvanlarına açılan kısımları doldurup imzalamaları yeterli

14. gizem kuruefe

gizem kuruefe TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar, kurul ve tespit defterinin önünde firma ünvanı bilgileri yazıyor ( noter onay kağıdı yapıştırılmış) firmanın ünvanı değişti sadece. defteri yeniden onaylatmak gerekir mi?

15. Emrah Akkaya

Emrah Akkaya TÜİSAG Üyesi

SGK sicil numarası değiştiyse tekrar onaylatmanız gerek ama SGK sicil numarası değişmediyse gerek yok diye biliyorum.

16. leylaa

leylaa TÜİSAG Üyesi

Aynı durum benim çalıştığım firmada da olmuştu. Yapılan iş, çalışanlar her şey aynı sadece firma ismi ortaklık olarak değişti. Bende bunu kurul defterinde belirttim. Defteri tekrardan onaylatmadım. Ne kadar doğru bilmiyorum ama ben bu şekilde yapmıştım.

17. nupelda

nupelda TÜİSAG Üyesi

İşverenin tespit ve öneri defterini kaç yıl saklaması gerekmektedir ?

18. betül serkel

betül serkel TÜİSAG Üyesi

bu soruyu dışardan bize hizmet veren uzmana da sordum..10 yıl diye bişiy dedi ancak onlar sağlık raporlarıyla alakalı değil miydi ?

19. huner46

huner46 TÜİSAG Üyesi

İş güvenliği tesbit ve öneri defteri 5 yıl saklanır.

20. ŞÜKRAN TUĞBA TEKİR

ŞÜKRAN TUĞBA TEKİR TÜİSAG Üyesi

Tabiki defteri kullanabilirsiniz. Sadece adres ve proje değişikliklerinde yeni deftere ihtiyacımız olacak , onun dışında uzman ve hekim değişikliklerinde deftere kaldığı yerden yazmaya devam edebiliriz.Kolay gelsin

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica