Kumaş Boyama Tekstil

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Musa Kıransoy tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar kumaş boyama faaliyeti yapan firmanın öne çıkan öncelik gerektiren ve özel önlem alınması gereken konuları hangileridir. Özellikle dikkat etmem gereken faaliyetleri tehlikeleri nelerdir_? Tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.


   
 2. Hasan Berkman

  Hasan Berkman TÜİSAG Üyesi

  En büyük risk elektrik çarpması çünkü sulu ortamda çalışıyorsunuz, Kimyasalların depolanmasıda bildiğiniz üzere oldukça önemli "Hidro Sülfit kesinlikle ayrı yerde tutulmalı", Makinelerin Acil Stop ve düğmeleri muhtemelen çalışmıyordur, kontrol edilmeli, Makine koruyucuları çıkarılmıştır Örn. Şardon-Fırça..., Muhtemelen Elektrik panoları bu sıcaklarda sürekli açık tutuluyordur, ..

   
  Musa Kıransoy bu yazıya teşekkür etti.
 3. BARIŞ KAYA

  BARIŞ KAYA TÜİSAG Üyesi

  en tehlikeli yerler RAM fular kısmı ve açıcı silindirlerin olduğu kısımla SANFORDA keçelerin bulunduğu kısım burada temizlik bakım ve kumaş besleme sırasında çok dikkatli olmak gerekir

     

   
 4. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Hasan Bey çok teşekkür ederim yardımınız için. Yalnız paylaşabilirseniz eğer bana risk değerlendirmesi varsa gönderebilir misiniz.

   
 5. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Barış bey sizlere de teşekkür ederim. Sizlerden de risk değerlendirmesi varsa eğer paylaşabilir misiniz. musa.kiransoy@isguvenligiuzmani.com

     

   
 6. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Risk değerlendirmesi konusunda yardımcı olmak isteyen arkadaslar musa.kiransoy@isguvenligiuzmani.com adresine isgfrm kumaş boya konusuyla mail atabilirlerse çok sevinirim.

   
 7. Hakan COŞKUN

  Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

  bence onu sizin yapmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.Yarın biri çıkıp sözlü sorarsa zorlanırsınız.
   
 8. Ersin

  Ersin TÜİSAG Üyesi

 9. Hasan Berkman

  Hasan Berkman TÜİSAG Üyesi

  Örnek olur inşallah

     

   

  Ekli Dosyalar:

  Mustafa ESEN, Musa Kıransoy ve Ersin bu yazıya teşekkür etti.
 10. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Hakan Berkman' a paylaşımından dolayı teşekkür ederim. Hakan Coşkun arkadaşımıza karşılık şu açıklamayı yapma gereği duydum ; evet haklısınız kendimizin yapması gereken risk analizi şarttır. Ezber şeklinde al kopyala yapılamaz her şey aynı değildir çünkü. Burda istediğimiz şudur ki ; bilmeyen arkadaşlara hangi bölümlerde hangi tür risk ve tehliker içerir en azından bu konuda bir tecrübe sahibi olmalaı açısından yararlı olacaktır. Yorumlarınız için teşekkür ederim.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica