Soru Kuafor Isg Uzman Ihtiyacı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında SUATARS tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. SUATARS

  SUATARS TÜİSAG Üyesi  merhaba,

  Bir kuaforde iş sahibi haricinde 1 bağkurlu ve 1 sigortalı çalışıyor. Ancak sigortalı çalışan çırak ve öğrenci. Kuaforlük okulunda okuyor. Bu iş yeri için İSG uzmanı bulundurma zorunluğulu varmı? Eğer isg uzmanı bulundurma zorunluluğu varsa sizce ücreti ne olmalı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.


   
 2. çağrı özalp

  çağrı özalp TÜİSAG Üyesi

 3. Real

  Real TÜİSAG Üyesi

  ücreti kendiniz hesaplamalısınız. örneğin [(igu çalışma zamanı süresi)*x tl /saat + x tl/saat SGK + y tl/saat eğitim ücreti + seyahat yada yakıt ücreti + vergi stopaj + ...]*(rekabet indirim katsayısı) gibi gerisini siz getirin.

     

   
  Vedat Kısa bu yazıya teşekkür etti.
 4. Vedat Kısa

  Vedat Kısa TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar;Çıraklık Eğitiminde görev yapan Teknik Öğretmen ve (A) Sınıfı İSG Uzmanıyım
  1-Çıraklık Eğitiminde Sigorta Muhatabı işveren değil,Eğitim gördüğü Merkez Müdürüdür.Primler devlet bütçesinden karşılanmaktadır.Bu kurumda sigortaları ödeyen Müdür yardımcısı e-bildirge yöneticisidir.
  2-İşyeri sadece çırak/Stajyer öğrenci çalıştırıyorsa işyeri sicil numarası yoktur.Çırak ve stajyerlerin işyeri sicil numaraları okullarının işyeri sicil numarası olarak kayıtlıdır.İSG katibe giriş yapılmasında sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.
  3-Bu okullar kamu kuruluşudur.Ödenekleri devlet bütçesinden yapılmaktadır.Ancak kamuda İSG zorunluluğu 2016 yılına ertelendiği için ücretin ödenmesi kısmında sıkıntı yaşabilirsiniz.Bilgilerinize sunarım.Başarılar dilerim

   
  Real bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica